Відрядження в Туреччину – міф чи реальність?
Збори проходили протягом тижня 1-8 квітня 2015 року в місті Испарта та місті Сіде, що знаходяться на узбережжі Середземного моря. Але часу на відпочинок у делегатів не було – через насичений робочий графік вони побачили море лише в останній день. Проте під час подорожі, чекаючи наступного літака, їм вдалося відвідати всесвітньовідомий величезний Босфорський міст у Стамбулі, що з’єднує дві частини світу: Європу та Азію. Провів цей міні-тур учасник минулого літнього курсу BEST Vinnytsia – Оззі, який приїхав вночі з іншого міста спеціально, щоб зустріти старих друзів з України. Тим часом Испарта здивувала безліччю зображень троянд: монументи, сувеніри, картинки на міському транспорті, стилізовані ліхтарі та навіть кришки люків – все містило натяк на символ міста. І не дивно, адже трояндове виробництво є основним у Испарті, продукти із цієї квітки можна і скуштувати, і понюхати у вигляді солодощів, парфюмерії та косметики.
Офіційне відкриття South-East Regional Meeting
Офіційне відкриття зборів відбувалося в сучасному Університеті Сулеймана Демірель в Испарті, з подвір’я якого відкривається вид на засніжені вершини. Організували все студенти, члени міжнародної європейської студентської організації BEST (Board of European Students of Technology – Рада студентів технічних вузів Європи), представники локальної групи BEST Isparta.
На фоні Босфорського мосту (Стамбул)
На збори було запрошено 43 учасники з країн Південно-Східного регіону Європи. Всі вони студенти технічних університетів України (Вінниця, Запоріжжя), Румунії (Брашов, Бухарест), Туреччини (Стамбул, Стамбул-Їлдіз, Испарта, Ізмір, Анкара), Молдови (Кишинів), Болгарії (Софія), Бельгії (Гент). Крім учасників зборів та організаторів, було запрошено Президента міжнародного борду BEST, регіонального радника South-East Region (Regional Adviser) та тренерів із міжнародних комітетів BEST: EduCo, finTeam , markeTeam, EEC, ITC, TiGRO.
На зборах представники кожного університету виступили з доповідями про проведення заходів у локальних BEST групах, презентували свої країни, звітувалися перед Президентом. За жорстким графіком міжнародними тренерами було проведено низку тренінгів. Крім того, учасники мали змогу відпочити від робочого процесу, знайомлячись з культурою та національною кухнею Туреччини та інших країн на міжнародному вечорі.
Стіл української кооперації на міжнародному вечорі
Чарівна атмосфера та побут Туреччини перетворили ділову поїздку на цікаву подорож. А бажання дізнатися щось нове було сильнішим, ніж постійна втома від щоденних десятигодинних обговорень.
Вид з двору Університету Сулеймана Деміреля (Испарта)
Цікаві знайомства та корисний досвід стали новою мотивацією до більш продуктивної роботи у BEST Vinnytsia, адже тепер можна буде застосувати отримані знання для розвитку студентської організації у ВНТУ.
Троянди на будівлі музею килимів (Испарта)