Студент кафедри обчислювальної техніки вчився створювати стартап-проекти у Сан-Франциско
Після конкурсу «Топ 10 молодих учених України» студент другого курсу напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Кривий Дмитро отримав запрошення на Міжнародну науково-практичну конференцію “Thiele Foundation Summit 2015 San-Francisco” (США). Там Дмитро мав змогу повчитися в успішних людей створювати власні стартап-проекти та презентувати свої розробки міжнародним суддям.
Конференція проходила у червні в Сан-Франциско. Україна вперше брала участь у цьому заході. Ініціаторами поїздки стали організація “Horizon Capital” та фонд “Western NIS enterprise fund”. Саме за їх підтримки 15 молодих вчених з України та Молдови отримали можливість цілий тиждень повчитися в успішних стартаперів світового рівня, завести нові перспективні знайомства, «засвітитися» на ринку ідей, побувати в мальовничому місті Сан-Франциско, відвідати цікаві заходи та музеї, покращити всій рівень англійської, пожити в комфортабельному готелі, політати літаком міжконтинентального класу. І все це – абсолютно безкоштовно!
Подорож до Америки нашого студента Дмитра Кривого розпочалася 1 червня 2015 року. Група молодих науковців зібралася у Києві. Переночували в готелі і 2 червня з Борисполя полетіли літаком у Франкфурт (Німеччина), де з аеропорту міжконтинентального значення на велетенському чотирьохтурбінному літаку Airbus 320 полетіли в Сан-Франциско. Політ тривав близько 11 годин (відстань – понад 8000 кілометрів). У кріслах літака були влаштовані монітори, USB джерела живлення, тому скучати не доводилося: готувалися до презентації, переглядали бортові камери літака, дивилися фільми.
2 червня прибули до Сан-Франциско, там поселилися в готелі «Best Western Hotel». На витрати учасникам щоденно видавали по 60 доларів, яких цілком вистачало на власні потреби, вдавалося навіть зекономити.
3 червня знайомилися з містом Сан-Франциско, відвідували екскурсії, відпочивали та готувалися до конференції.
4 та 5 червня була активна робота на Міжнародних конференціях. Наймасштабніша з них, “Open AIR conference”, вразила ґрунтовністю доповідей та перспективною новизною ідей. Відвідали також музей комп’ютера та прокаталися на залізниці “CalTrain”, яка є досить дорогою, проте комфортабельною: вагони обладнані кондиціонером та зручними двох’ярусними сидіннями.
Популярним транспортом у Сан-Франциско є велосипеди. З ними навіть у потяг можна заходити (там є спеціально обладнані стоянки для велосипедів). По місту велосипедистів також досить багато. Стоянки для велосипедів – повсюду.
6 та 7 червня наші молоді науковці працювали на конференції “Thiele foundation summit”, на якій доповідали ідеї своїх успішних проектів відомі світові стартапери. Саме тут 7 червня Дмитро Кривий мав можливість демо-спічу – презентував власний проект, який отримав високу оцінку журі серед сотні інших стартап-проектів. Там Дмитро отримав пропозиції співпраці з зарубіжними інвесторами з Австрії.
8 та 9 червня були екскурсійними днями. Наші науковці відвідали офіс Google, Стенфордський університет та гіпермаркет електроніки.
10 червня група науковців відлетіла додому.
Вітаємо Дмитра Кривого з цікавим досвідом міжнародної інноваційної діяльності. Бажаємо Дмитру успіхів, креативних ідей та нових перемог!