НАУКОВИЙ СЕМІНАР З РОЗГЛЯДУ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ СТАХОВА ОЛЕКСІЯ ЯРОСЛАВОВИЧА
24 лютого 2023 року – річниця початку повномасштабної війни, рік нашої Незламності. Незламною залишається також українська наука, яка безупинно розвивається. Попри все, в цей день відбувся науковий семінар з розгляду дисертаційної роботи Олексія Ярославовича Стахова на тему «Метод побудови високопродуктивних АЦП із ваговою надлишковістю» під керівництвом доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри ОТ Олексія Дмитровича Азарова.
Дисертаційну роботу присвячено підвищенню продуктивності як аналого-цифрових перетворювачів (АЦП), побудованих за методом комбінування порозрядного і слідкувального врівноваження з ваговою надлишковістю, що самокалібруються, так і АЦ-систем, до складу яких вони входять.
Дисертаційна робота вирішує такі задачі:
1. Проаналізовано сучасні методи побудови багаторозрядних АЦП, методи підвищення точності АЦП слідкувального типу із ваговою надлишковістю, а також методи побудови АЦП комбінованого врівноваження. Це дозволило сформулювати напрям і задачі дослідження.
2. Запропоновано метод високопродуктивного АЦП порозрядно-слідкувального врівноваження з ваговою надлишковістю та виконано вибір базової системи числення, що дозволило покращити швидкодію, точність та продуктивність АЦ перетворення.
3. Подальшого розвитку отримали методи схемно-функціональної організації високолінійних аналогових пристроїв для АЦ-систем на базі на базі високолінійних перетворювачів струм-струм.
4. Подальшого розвитку отримали методи побудови двотактних схемних структур, зокрема: двотактних підсилювачів постійного струму, високолінійних швидкодіючих буферних пристроїв напруги. Це дозволило зменшити похибки лінійності передатної характеристики у 3‑5 разів.
5. Подальшого розвитку отримав метод параметричної компенсації зсуву нуля високолінійних аналогових пристроїв на базі двотактних структур, що дозволило зменшити загальну похибку перетворення у 5-10 разів.
6. Надано рекомендації з проектування аналогових пристроїв на базі двотактних структур.
7. Досліджено статичні і динамічні характеристики розроблених пристроїв шляхом аналітичних розрахунків і комп’ютерного моделювання.
Ця робота є продовженням низки дисертаційних робіт, що регулярно готуються в науковій школі д.т.н., професора О.Д. Азарова. Дисертаційна робота отримала позитивне оцінку присутніх та рекомендована до подачі до разової спеціалізованої вченої ради для захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 123 «Комп’ютерна інженерія».
Вітаємо дисертанта Олексія Ярославовича Стахова та його наукового керівника Олексія Дмитровича Азарова з успішним попереднім захистом та бажаємо нових творчих ідей і звершень!