Вдосконалення матеріально-технічної бази кафедри ОТ в 1 семестрі 2023-2024 н.р.
Матеріал зі звіту завідувача кафедри ОТ професора Олексія АЗАРОВА і завідувача лабораторіями Сергія ШВЕЦЯ на Вченій раді ФІТКІ в січні 2024 р.
Лабораторна база кафедри складається з семи лабораторій:
− 2331 лабораторії програмного забезпечення комп’ютерних систем і мереж;
− 2332 лабораторії комп’ютерної електроніки та комп’ютерної схемотехніки;
− 2333 лабораторії автоматизації проектування засобів обчислювальної техніки;
− 2334 лабораторії високопродуктивних відмовостійких інформаційно-обчислювальних і керуючих систем (спільно з ІК НАНУ)
− 2114 науково-технічний центр «Аналого-цифровісистеми»;
− ГНК 128 та 2429 –лабораторіїкомп’ютерних систем і мереж;
Матеріально-технічна база кафедри, як і в цілому по факультету за останніх два роки дуже сильно зміцнилася як завдяки спонсорській допомозі стейкхолдерів – фірм ЕПАМ та Плейтіка, які передавали комп’ютерну техніку та меблі так і завдяки закупівлям за кошти ВНТУ.
Значний вклад в покращення внесли викладачі та інженери кафедри активною участю в роботі зі спонсорами та доклали немало фізичних зусиль при виконанні робіт.
Лабораторія програмного забезпечення комп’ютерних систем і мереж (ауд. 2331)
Частина допомоги, яка дісталася кафедрі суттєво поліпшила ергономіку та функціональність робочих місць
Лабораторія автоматизації проектування засобів обчислювальної техніки (ауд. 2333)
Значною мірою було поліпшено освітлення лабораторій та всіх інших приміщень завдяки заміні ламп на нові світлодіодні. Роботи виконано за допомогою служби головного енергетика.
В поточному навчальному році кафедра поповнилася двома новими відео проекторами. Один з них був закуплений за кошти університету і змонтований в лабораторії 2333.
Лабораторія комп’ютерної електроніки та комп’ютерної схемотехніки (ауд. 2332)
Інший відеопроектор надано спонсорами (фірма Плейтіка) і він замінив раніше змонтований в лабораторії 2332, дає яскравіше та чіткіше зображення на дошці. Лабораторні роботи з електроніки та схемотехніки будуть засвоюватися швидше та надійніше.
В лабораторії 2332 встановлено нові пластикові вікна та штори- жалюзі.
Активну участь в обладнанні ауд. 2332 брав доц. Крупельницький Л.В.
Коридор кафедри ОТ після ремонту стін та стелі
На ремонт коридору кафедри університет виділив всі необхідні матеріали: гіпсокартон та гіпсокартонні конструкції, шпаклівку, краску, підвісну стелю, світлодіодні світильники, розетки, вимикачі та провід для електромонтажу.
Всі роботи були виконали власними силами завідувача лабораторіями Швеця С. І. за участю інженерів Тукало А. Б., Люти Л.І., окрім електро-монтажних робіт, які виконувала служба головного енергетика.
В оновленому коридорі кафедри було змонтовано роутерWi-Fi, який був закуплений коштом університету, та змонтовано Android ТВ , який було закуплено за спонсорські кошти, за сприяння зав. каф., проф. Азарова О.Д. та доц. Крупельницького.
Android ТВ в коридорі кафедри
Надіємось допоможе нам у акредитації магістратури.
Нові мережні комутатори
Було придбано та змонтовано комутатор на 24 порти для лабораторії 2331, що дає змогу збільшити кількість робочих місць в лабораторії. Звільнене обладнання планується змонтувати в аудит. 2329, що звичайно ж покращить якість навчання а цій аудиторії. Обладнання отримане за сприяння доц. Савицької Л.А. Ще один комутатор на 24 порти було закуплено за кошти університету та встановлено в лабораторії 2333.
Нове комп’ютерне обладнання
Парк Web-камер поповнився трьома HD-камерами Genius(за кошти ВНТУ)для проведення on-line занять.Принтер Canon (за кошти ВНТУ) допоможе у діловодстві та навчальному процесі.
Лекційна зала 1417
В минулому 2023 році на баланс кафедри передано лекційну зала 1417. За цей час вона оновилася меблями. Нові столи та стільці закуплено за кошт університету. Повністю замінено лампи на світлодіодні. Виконано частковий ремонт стіни (штукатурка).
Також в лекційній залі було замінено вимикачі освітлення та розетку для переносного відео проектора. Активну участь в роботах брали доц. Богомолов С.В. та інженер Швець С. І.
Обладнання лабораторій комп’ютерних систем і мереж (ауд.4219 та ГНК 128)
Створені на грант обласного управління освіти та спонсоруванням фірми CISCO. В мульти-вендорній лабораторії комп’ютерних мереж ауд.2429представлено широкий спектр обладнання від різних виробників, зокрема Cisco Systems, MikroTik, D-Link, TP-Link, Hewlett-Packard та інших. Поява нової лабораторії дозволяє суттєво покращити якість навчання студентів та розширити перелік наукових експериментів.
Тут проводяться заняття з дисциплін мережевого напрямку для студентів бакалаврату, магістратури та аспірантів. Викладання здійснюється викладачами кафедри обчислювальної техніки, які одночасно є сертифікованими інструкторами академії Cisco, зокрема кандидатами технічних наук, доцентами Захарченком С.М. та Кадуком О.В. Лабораторії з мережних дисциплін створені для студентів та аспірантів, які мають можливість опанувати такі популярні курси від Cisco Systems як: Networking Essentials, CCNA R&S, Cybersecurity Essentials, CCNA Security, CCNA Cybersecurity Operations, Introduction to IoTта багатоінших.
Нове світлодіодне освітлення лекційної зали №4 (ауд.5128)
В лекційній залі №4 було проведено частковий ремонт підлоги та замінено значну кількість ламп на світлодіодні. Але наряду зі значним поліпшенням стану є ще суттєві недоліки – необхідно виконати ремонт підвісної стелі в районі 4-го ряду світильників та встановити в цей ряд чотири світильника взамін тих, що вийшли з ладу.
Викладацька (ауд. 2330)
Гарне враження складає оновлена меблями викладацька. Зручно та приємно в ній викладачам.
В планах на 2024 рік виконати ремонт методичного кабінету та кабінету завідувача. Подано заявки на матеріали в відділ матеріально-технічного забезпечення університету і уже розроблено кошторис. Матеріали почнемо отримувати з весною. Більшість робіт плануємо виконати власними силами.