УВАГА!
На кафедрі ОТ в рамках спеціальності 123 "Комп'ютерна інженерія" ведеться прийом
на бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 49 осіб (бюджет 19 осіб),
на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 54 особи (бюджет 19 осіб) випускників шкіл і 37 осіб (бюджет 22 особи) - випускників коледжів
на магістерську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 80 осіб (бюджет 20 осіб).
Наукові напрямки кафедри
На кафедрі ОТ сформувався значний потенціал науковців, до складу якого входить 2 доктора наук і 16 кандидатів наук.
Науково-дослідна робота здійснюється в рамках:
Наукова школа професора Азарова О.Д.
Загальний напрям
Створення нових інформаційних, арифметичних і схемотехнічних основ відмовостійких обчислювальних, вимірювальних та інформаційно-реєструючих комплексів на основі позиційих систем числення з ваговою надлишковістю.
Дослідження у цьому напряму здійснюються в рамках діяльності науково-дослідної лабораторії відмовостійких обчислювальних і керуючих систем НАН України та МОН України, яку було створено у липні 1989 р. відповідно до спільного наказу АН УРСР та МВССО УРСР №356/184 від 14.07.1989 р. Ця лабораторія є спільною науково-дослідною лабораторією Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, кафедри обчислювальної техніки ВНТУ та науково-технічного центру “Аналого-цифрові системи” ВНТУ.
Напрямки досліджень:
Останні науково-технічні розробки кафедри та НТЦ “Аналого-цифрові системи”
На фото: Сучасний моніторинговий центр Національної ради телебачення і радіомовлення України, призначений для багатоканального моніторингу, архївації й аналізу змісту передач ефірних, кабельних та супутникових телевізійних і радіоканалів
Захисти дисертацій
Починаючи з 1994 р. на кафедрі захищено 4 докторські дисертації (Азаров О. Д., Пєтух А. М., Лужецький В.А., Перевозніков С.І.), 28 кандидатських дисертацій (Захарченко С. М., Ракитянська Г. Б., Коваленко О. О., Денисюк В. О., Конате Карім, Аль-Майта Мохаммад Абделькарім, Омар Абдаллах Фалех Аль Хіясат, Яремчук Ю.Є., Біліченко Н.О., Шапошніков О.В., Архіпчук О.А., Куземко С.М., Снігур А.В., Харьков О.М., Кадук О.В., Чеборака О.О., Гарнага В.А., Решетнік О.О., Хрущак С.В.. Богомолов С.В., Бойко О.В., Черняк О.І., Дудник О.В., Трояновська Т.І., Савицька Л.А., Теплицький М.Ю., Грійо Тукало О.Ф., Муращенко О.Г.) і 2 PhD дисертації (Гуменюк Р.С., Обертюх М.Р.)
Аспірантура
В аспірантурі у 2021 році навчалося 12 осіб. Керують аспірантурою професори Азаров О.Д., Мартинюк Т.Б. та доценти Захарченко С.М., Черняк О.І.
Публікації, патенти, участь у конференціях
За результатами наукових досліджень за 2020 – 2022 рр:
Конференції
Науковці кафедри не тільки беруть активну участь у роботі національних та міжнародних виставок конференцій і симпозіумів, а також регулярно організують проведення подібних заходів. З 24 по 25 жовтня 2019 року проходила третя міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія». На конференцію було подано 107 доповідей від представників 6 країн. З 26 по 29 травня 2022 року відбулася дванадцята міжнародна конференція "Інтернет-Освіта-Наука-2022". На конференцію було подано 98 доповідей від 204 представників 12 країн світу.
Науковий журнал
У 2004 році засновано міжнародний фаховий науково-технічний журнал “Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія” (свідоцтво про реєстрацію №9007, сер. КВ від 27.07.2004 р.), головним редактором якого є зав. кафедри ОТ проф. Азаров О.Д.
Міжнародний науково-технічний журнал „Інформаційні технології та комп’ютерна інженерія” є науковим фаховим виданням України (категорія Б), в якому можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата технічних наук. Журнал публікує статті, що містять нові теоретичні та практичні результати в галузях технічних та природничих наук. Публікуються також огляди сучасного стану розробки важливих наукових проблем, огляди наукових та науково-практичних конференцій (постанова ВАК України №2-05/1 від 19.01.2006 року, повторна реєстрація, постанова ВАК України №1-05/3 від 08.07.2009 року, повторна реєстрація, постанова ВАК України № 261 від 06.03.2015 року, наказ МОН № 409 від 17.03.2020 року). Видається за рекомендацiєю Вченої ради Вiнницького нацiонального технiчного унiверситету.
Журнал виходить тричі на рiк. Мови видання: українська, англiйська.
Інформація про наукову діяльність, що здійснювалась спільно з науковими установами Національної Академії Наук України
Спільна робота проводилася в рамках договорів № 58/33 Про науково-технічне співробітництво з Інститутом кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України і № 58/34 Про науково-технічне співробітництво з Інститутом проблем математичних машин і систем НАН України.
Наукові публікації студентів кафедри ОТ у співавторстві з викладачами
Відео про бібліотеку ВНТУ
https://drive.google.com/file/d/1vW7meFJA1SuxZ3LnAslFJb5rYb7zk8DY/view?usp=share_link