УВАГА!
На кафедрі ОТ в рамках спеціальності 123 "Комп'ютерна інженерія" ведеться прийом
на бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 49 осіб (бюджет 19 осіб),
на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 54 особи (бюджет 19 осіб) випускників шкіл і 37 осіб (бюджет 22 особи) - випускників коледжів

на магістерську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 80 осіб (бюджет 20 осіб).

Головна
RSS

Ознайомча зустріч з учителями інформатики

Thursday, 26 September 2019 12:22 Медяний Роман
В рамках методичного семінару, організованого деканом  ФІТКІ професором Азаровим О.Д. та його заступниками - доцентами Кирилащук С.А. та Войтко В.В., відбулось знайомство вчителів інформатики Вінниччини з кафедрами факультету.
Кафедру обчислювальної техніки і спеціальність 123 "Комп'ютерна інженерія" (освітні програми "Комп'ютерна інженерія" та "Системне програмування" представили заступник завідувача доцент Крупельницький Л.В. та провідний фахівець з комп'ютерних мереж доцент Захарченко С.М.. Відвідувачі, зокрема,  ознайомились з можливостями дистанційного навчання вчителів і учнів шкіл на курсах корпорації Cisco за міжнародними навчальними програмами.
Налаштовані на творчу співпрацю шкіл та університету!
 

Цікаві результати анкетування студентів 1 курсу

Wednesday, 18 September 2019 12:30 Медяний Роман
Для аналізу тенденцій цьогорічного вступу на 1 курсі спеціальності 123 "Комп'ютерна інженерія" було проведено анонімне анкетування студентів освітніх програм "КІ-Комп'ютерна інженерія" (36 анкет) та "СП-Системне програмування" (26 анкет). Загальні дані та по освітніх програмах окремо - в таблиці. 
То ж які основні особливості цього 1 курсу?
По-перше, в середньому на 5-6 пунктів виріс середній бал ЗНО, більше - на СП (до 10-ти). 
Зросла частка студентів з м.Вінниці (35%) та міст і сіл Вінницької області (52%). На СП більше студентів з усієї України та з закордону. На КІ - випускники фізико-математичних класів 17, 34 шкіл, технічного ліцею м. Вінниці. Є переможці Всеукраїнських олімпіад, абітурієнт зі 200 балами за ЗНО та воїн АТО.
Цікаво, що фізику в якості однієї з профільних дисциплін ЗНО здавали саме абітурієнти з більшими балами  - 62%, в той час, як абітурієнти з меншими балами обирали іноземну мову - до 42%,  чи історію України - до 7-19% (на контракт). 
Також цікаво, що свій вибір майбутні абітурієнти зробили , в основному, по 1-ому пріоритету (75%), 
на основі інформації з мережі Інтернет (60-70%) та по рекомендації старших друзів (26-30%).
Отже, майбутньому абітурієнту, сьогоднішньому  старшокласнику потрібно:
1) добре здати тести ЗНО з Української літератури (обов'язково), Математики (обов'язково), з Фізики (рекомендовано) або з Іноземної мови, а хто зразу ж на контракт - з Історії України );
2) слідкувати за інформацією  на сайтах факультету itki.vntu.edu.ua , кафедри  ot.vntu.edu.ua
в мережі facebook.com/ot.vntu
3) вступати в ВНТУ, обрати першими двома пріоритетами  спеціальність 123 КІ, освітні програми КІ та СП );
4)  мати хороших друзів з числа сьогоднішніх найкращих студентів.
Анкетування провів к.т.н., доцент Крупельницький Л,В. під час занять з дисципліни "Вступ до фаху".
 
 

Співпраця з фірмою EPAM

Wednesday, 11 September 2019 05:54 Медяний Роман

Напередодні нового 2019-20 навчального року київський офіс програмістської фірми ТОВ "ЕРАМ Systems" передав Вінницькому національному технічному університету 17 сучасних персональних комп'ютерів Hewlett-Packard.

Договір передавання комп'ютерів  від 22.09.19 став продовженням  співпраці між фірмою та  факультетом інформаційних технологій та комп'ютерної інженерії, започаткованої деканом факультета професором Олексієм Дмитровичем Азаровим та керівником відповідного напрямку в EPAM Олексійом Петровичем Дишлевичем.
   Формування  договору, передача та доставка комп'ютерів стала можливою в результаті значних особистих внесків  Леоніда Віталійовича Крупельницького (заступника завідувача кафедри обчислювальної техніки) та Тетяни Миколаївни Кошеленко (EPAM administrative assistant).

Щиро дякуємо EPAM за допомогу!
 

ПОСВЯТА У СТУДЕНТИ КРУПНИМ ПЛАНОМ

Wednesday, 04 September 2019 19:21 Медяний Роман
Ще раз привітаємо наших першокурсників з радісною подією!
На фото доцента кафедри ОТ Олександра Івановича Черняка - щасливі усміхнені обличчя!
 

Вітаємо наших першокурсників з Посвятою у студенти!

Sunday, 01 September 2019 08:43 Медяний Роман

Розкішним літнім днем 31 серпня о 10 годині на стадіоні ВНТУ відбулася урочиста посвята у студенти першокурсників, вчорашніх абітурієнтів.

Красиві, радісні, емоційні, щасливі!

Попереду  – найкращі студентські роки, знайомство з друзями та викладачами Політеху!
Відео та фоторепортаж – також на сторінці кафедри facebook.com/ot.vntu.

 В добру путь !  

 

Хід вступу на спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія»

Thursday, 08 August 2019 00:00 Кисюк Дмитро Васильович

 

         Цьогоріч на спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія» за кошти держбюджету розпочнуть навчання:


 14 осіб за освітньою програмою «Комп’ютерна інженерія»
(vstup.edbo.gov.ua/offer/561696/),
 10 осіб за новою освітньою програмою «Системне програмування»
( vstup.edbo.gov.ua/offer/622490/),
та 12 осіб за скороченою формою освітньої програми «Комп’ютерна інженерія»
( vstup.edbo.gov.ua/offer/581538/ ).

         Наразі кількість виборених бюджетних місць на спеціальність ВНТУ 123 «Комп’ютерна інженерія» на 25 % більше, ніж у 2018 році, незважаючи на зростання прохідного балу на бюджет за сертифікатами ЗНО (з 167.88 до 171.56 ) та скорочення числа місць держзамовлення по Україні.

         Подання документів на освітні програми спеціальністі 123 «Комп’ютерна інженерія» продовжується на контрактну форму навчання до 17.00  12 серпня 2019 р. 
Станом на 8 червня подали оригінали документів (з числа ліцензійних місць): 
на освітню програму «Комп’ютерна інженерія» - 39 (з 50),
на  освітню програму  «Системне програмування» - 24 (з 33),
на скорочену освітню програму  «Комп’ютерна інженерія» денної форми - 15 (з 18), заочної форми – 10 (з 15). 

image002

            

 

Зустріч з абітурієнтами, що зараховані на навчання за кошти бюджету

Wednesday, 07 August 2019 00:00 Кисюк Дмитро Васильович

В прекрасний літній день 8 червня 2019 року о 10-ій годині на ганку 1-го корпусу Вінницького національного технічного університету розпочалася перша зустріч керівництва вузу, деканів факультетів з абітурієнтами, що зараховані на 1 курс бакалаврату за повною (випускники шкіл) та скороченою (випускники коледжів) формами навчання за кошти держбюджету України.
Абітурієнтів та їх батьків щиро привітав ректор університету – д.т.н., професор Володимир Віталійович Грабко, працівники адміністрації ВНТУ прокоментували загальні організаційні питання. Після оголошення наказів про зарахування на бюджетні місця абітурієнти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії перейшли до урочистої зали 222 ГНК, де познайомились з деканом д.т.н., професором Олексійом Дмитровичем Азаровим, який по-батьківськи поздоровив присутніх з початком нового життєвого шляху. Заступники декана ФІТКІ – з організаційно-виховної роботи к.т.н., доцент Войтко Вікторія Володимирівна та з навчально-методичної роботи – к.п.н., доцент Світлана Анатоліївна Кирилащук познайомили з основними питання підготовки до навчання на найкращому факультеті університету.
           Також привітали абітурієнтів завідувач кафедри програмного забезпечення д.т.н., професор Олександр Никифорович Романюк, заступник завідувача кафедри обчислювальної техніки к.т.н., доцент Леонід Віталійович Крупельницький. Завідувач лабораторіями кафедри ОТ Валерій Васильович Дзюбенко запросив абітурієнтів до співпраці для підготовки лабораторій кафедри до навчального року.
Фоторепортаж з події провів доцент кафедри ОТ, к.т.н. Олександр Іванович Черняк.

 

1

2

3

4

5

6

   


 Вітаємо майбутніх студентів та чекаємо на урочисту посвяту 31.08.19 о 10:00 на стадіоні ВНТУ!

 

Діалог з абітурієнтом про нову спеціалізацію «Системне програмування»

Tuesday, 02 July 2019 00:00 Кисюк Дмитро Васильович

1

Викладач (В): Доброго дня! У нас відкрилася нова спеціалізація – «Системне програмування».

Абітурієнт (А): Та й шо?

В: Ми запрошуємо Вас поступити до нас на цю нову спеціалізацію.

А: І чим вона краща за інші спеціальності програмного напрямку?

В: Вона не краща і не гірша. Вона інша, тобто відрізняється від вже існуючих.

А: І чим саме відрізняється?

В: Щоб відповісти на Ваше питання мені доведеться коротко розповісти про всі наші спеціальності.

 На спеціальності «Комп’ютерні науки» основну увагу приділяють розробці та аналізу різноманітних алгоритмів. Найбільш докладно ці питання розглянуто у книзі Дональда Кнута «Искусство программирования». На спеціальності «Програмна інженерія» основний наголос робиться на проектуванні великих програмних систем. В найбільш концентрованому вигляді про це пише Гради Буч у книзі «Объектно-ориентированное проектирование».

На відміну від цих двох спеціальностей, де готують фахівців з проектування та розробки програмного забезпечення, на спеціалізації «Системне програмування» основні зусилля буде спрямовано на широке коло питань, пов’язаних з практичною реалізацією та впровадженням програмних продуктів.

А: Тобто Ви будете вчити, як писати програми за готовими алгоритмами?

В: Не зовсім так. Як написати програму за готовим алгоритмом Вас можуть навчити і на курсах з програмування. Допускаю навіть, що ця програма запрацює і виведе на екран результат. Але ми будемо вчити своїх студентів не просто як написати програму, а як написати хорошу працюючу програму.

А: Поясніть, що означає хороша працююча програма. Це програма без помилок?

В: І це також. Але реальні програмні продукти працюють не самі по собі. Вони взаємодіють з апаратними засобами, операційною системою, іншими програмами. Вони обмінюються даними з іншими програмами, в тому числі через мережу. Крім того, в процесі експлуатації програми ці умови можуть змінюватися, і тоді, можливо, доведеться підлаштовувати програму під ці зміни. Системний програміст має враховувати всі ці особливості при створенні програмних продуктів. Звичайно, ми розраховуємо на те, що програму спроектовано правильно і в ній  використовуються найкращі з відомих нам алгоритмів.

А: А Ви можете навести якийсь приклад того, що має враховувати системний програміст?

В: Звичайно. Наприклад, фірми Intelі AMD, намагаючись підвищити швидкодію своїх процесорів доволі часто пропонують нові команди для роботи з дійсними числами. Ці команди здатні обробляти одразу цілі блоки даних і завдяки цьому дійсно прискорюють роботу програм. Але такі програми можуть відмовитися працювати на комп’ютерах з процесорами, які не підтримують такі команди.

А: І що робити?

В: Взагалі то ми рекомендуємо використовувати у програмах стандартні команди, які підтримуються всіма процесорами. Але якщо заради підвищення швидкості роботи програми необхідно скористатися розширеним набором команд, це треба робити дуже обережно, тільки в окремих коротких фрагментах програми. Ці фрагменти мають бути добре задокументовані і допускати іншу реалізацію на процесорах без розширеного набору команд.

А: Але ж це дуже складно – робити кілька версій програм замість одної.

В: Ну, по-перше, ніхто і не говорив, що бути системним програмістом просто. А, по-друге, системному програмісту зовсім не обов’язково реалізовувати все самому. Достатньо пояснити це іншим, «класичним» програмістам, а потім проконтролювати результат їх роботи.

А: А які посади можуть обіймати Ваші випускники? Я чув, що зараз на IT-фірмах потрібні DevOps’и, тільки не зовсім розумію, чим вони займаються.

В: Взагалі-то не існує прямої залежності між спеціальностями, за якими навчаються студенти, і тими посадами, які вони потім обіймають на IT-фірмах. Ми намагаємося дати нашим студентам фундаментальні знання, які дозволять їм потім працювати на різних посадах (після поглибленого вивчення специфіки вимог до даної посади безпосередньо на фірмі). Але професіяDevOps engineer, мабуть, найкраще підходить нашим випускникам, оскільки він одночасно має бути і програмістом, і системним адміністратором та займається питаннями автоматизації життєвого циклу програмного продукту (більш детально про професію DevOps можна прочитати за посиланням https://dou.ua/lenta/articles/devops-engineer-position/).

А: Цікаво! Але Ви називали основні книги для інших спеціальностей і не назвали такої книги для вивчення системного програмування.

В: Це старі добрі книги, які мають бути у бібліотеці будь-якого серйозного програміста, і системного також. Правда,  «Искусство программирования» - це трьохтомник, наразі виходить четвертий, а всього заплановано сім томів; книга Гради Буча витримала кілька видань, які досить суттєво відрізняються за змістом. На жаль, я не можу назвати одної такої книги для вивчення системного програмування, тому приходьте до нас, на освітню програму «Системне програмування», і, можливо, ми разом напишемо таку книгу.

2

            

 

Вступ у ЗВО України: що потрібно знати

Monday, 01 July 2019 00:00 Кисюк Дмитро Васильович

1

У Міносвіти абітурієнтів закликають не реєструвати електронний кабінет відразу, а почекати пару днів, щоб у системі не було збоїв.

 
В Україні 1 липня розпочалася вступна кампанія до закладів вищої освіти (ЗВО). Із сьогоднішнього дня можна реєструвати електронні кабінети. Початок прийому заяв і документів розпочнеться пізніше.
 
Вступ до вишів-2019: головні дати
 • 1 липня - доступна реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів
 • 1-10 липня - проходять творчі конкурси
 • 10 липня - починається прийом заяв і документів на вступ до вишів
 • 16 липня о 18:00 - закінчується прийом документів для тих, хто вступає на основі співбесід, екзаменів і творчих конкурсів
 • 22 липня о 18:00 - закінчується подача заяв тих, хто вступає тільки за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
 • 26 липня - публікація рейтингових списків абітурієнтів
 • 31 липня - останній день прийому оригіналів документів
 • 1 серпня о 12-й годині - завершується зарахування на бюджет
 • 30 вересня - завершується зарахування на контракт
Реєстрація електронних кабінетів
 
Для подання заяв на вступ до університету або іншого закладу вищої освіти необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет, у якому будуть видними всі дані, що стосуються вступу.
 
Для реєстрації е-кабінету потрібно вказати адресу електронної пошти, пароль, дані сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, дані документа про повну загальну середню освіту, фотографію.
 
Будь-яку інформацію в кабінеті можна відкоригувати до подання першої заяви. Далі змінити інформацію буде неможливо.
 
Що писати, інструкція:
 • адреса дійсної електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет)
 • пароль і підтвердження пароля (кількість символів необмежена, але не менше шести)
 • дані сертифіката ЗНО: номер (сім цифр), пін-код (чотири цифри) і рік видачі (пропонується автоматично)
 • дані документа про повну загальну середню освіту: серія (дві літери), номер (вісім цифр), середній бал (абітурієнт обраховує сам за правилами, опублікованими Міносвіти)
Після виконання цих пунктів на зазначену електронну адресу приходить лист активації. Перейшовши за посиланням всередині листа, створення е-кабінету підтверджується.
 
Цього року приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018 і 2019 років з усіх предметів, окрім англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати з іноземних мов приймаються за 2018 і 2019 року.
 
Документи для вступу до вишу
 
Під час виконання вимог до зарахування абітурієнт зобов'язаний надати особисто такі документи:
 • копію документа, що посвідчує особу
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень і додаток до нього
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов'язаних), окрім передбачених законодавством випадків
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання
 • чотири кольорові фотографії розміром 3 х 4 см
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому закладу вищої освіти
Новини від Корреспондент.net
 

Результати VI студентської виставки курсових проектів

Tuesday, 04 June 2019 00:00 Кисюк Дмитро Васильович

У вівторок 4 червня 2019 року на кафедрі обчислювальної техніки ФІТКІ (спеціальність 123 ‘Комп’ютерна інженерія’)  відбулась вже традиційна виставка практичних результатів спеціалізованих курсових проектів з дисципліни 2 курсу ‘Комп`ютерна електроніка’ (керівники – д.т.н., професор Азаров О.Д., к.т.н., доценти Крупельницький Л.В. та Гарнага В.А.). Вперше мали нагоду бути представити спеціалізовані курсові проекти з ‘Архітектури комп’ютерів’  (керівник  к.т.н., доцент  Богомолов С.В.).

Відвідувачі виставки – викладачі, співробітники та студенти усього університету цікавились практичними розробками та голосували за кращі з них шляхом анкетування. Отже, переможці виставки визначались не тільки за технічним рівнем, але й за вмінням  авторів проектів оригінально представити свою ідею та її практичне втілення. Результати виставки за набраними балами - в таблиці, а самі експонати, автори, керівники та відвідувачі – на фото.

Всі учасники виставки отримали нагороди у вигляді наборів електронних компонентів від організатора виставки, завідувача НТЦ «Аналого-цифрові системи» Леоніда Віталійовича Крупельницького.

Студент

 

Назва проекту

Місце

Кацалап А.Ю. Поліфонічний цифровий синтезатор музики   1 KE
Лизогуб Д.В. Широкосмуговий радіочастотний генератор завад 2
Щур Д.С. Система дистанційноговідеоспостереження  2 
Шкуренко А.В. Лазерна охоронна система. Частина 2. Світловий сигналізатор на основі компаратораі  3 
Рудь Л.І. Лазерна охоронна система. Частина 1. Акустичний сигналізатор на основі таймера 3
Чуманов А.О. Прилад для налаштування серводвигунів 3
Майданюк І.Г.

Цифровий вимірювач температури й вологості повітря

Капличний О.С. Багатоканальний підсилювач звуку

Дигодій В.І.

Мостовий інтегральний підсилювач потужності
Лукашук О.О. Еквалайзер
Козяр С.О. Сигналізатор затоплення
Кривуш Я. GSM- cигналізація
Паламарчук М.  Ультразвуковий вимірювач рівня та об’єму рідини 1 AK

 

v0

v01

v02

v03

v04

v05

v06

v07

v08

v09

v1

v3

v4

v5

v6

v7

v8

v9

v10

v11

 Щиро вітаємо учасників і переможців виставки!

 

 

Запрошуємо на вистаку

Wednesday, 29 May 2019 00:00 Кисюк Дмитро Васильович

vi

           

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 7 of 28
StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2022. Department of Computer Engineering.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".