Один з кращих дипломних проектів апаратно-програмного спрямування з Комп’ютерної інженерії
Один з кращих дипломних проектів, що захищались на кафедрі Обчислювальної техніки цього року - бакалаврський проект Дмитра Кривого «Розробка багатофункціонального портативного мікрокомп’ютерного браслету для безконтактного обміну інформацією.», науковий керівник д.т.н., проф. Азаров О.Д., консультантк.т.н., доц. Крупельницький Л.В.
В дипломному проекті розроблено архітектуру, апаратну та програмну частини схожого на фітнестрекінг браслетMYCOBand. У момент рукостискання браслет передає контактні дані за частку секунди.
Інформація миттєво потрапляє в аккаунт соціальної мережі MYCO. MYCONetwork — це конкурент LinkedIN, нова діловова соціальна мереж української розробки. Вона географічно структурована, різниться чітким поділом фахівців і компаній за індустріями, а також орієнтацією на заходи типу конференцій і виставок.
«Фітнес трекінгів є безліч. Ми ж розробили систему, яка дає змогу обмінюватись контактами. Аналогів такому немає. Йдете на конференцію, досить мати лише такий браслет, а носити паперові візитівки уже зайве. Ви візитівки роздаєте людям, з якими зацікавлені у партнерстві, але далеко не факт, що вони потому їх не загублять», — говорить Дмитро Кривий.
Гаджет, який до неймовірності спрошує бізнес-знайомства, виготовлений із м’якого пластику, всередині нього містяться мікросхеми. Носити браслет зручно. До речі, при втраті smart браслету вся інформація захищена. Та й при рукостисканні за власником залишається право прийняти чи відхилити запит.
Дмитро Кривий – багаторазовий переможець всеукраїнських і міжнародних ІТ-конкурсів, має цілу низку унікальних винаходів. Він створив пов’язку, яка допомагає незрячим людям безпечно ходити містом, навігаційний корсет для бійців АТО, робота-помічника для людей, прикутих до ліжка, «розумні» штори, піролізну піч, має також кілька енергозберігаючих проектів.
Зі своїми винаходaми Дмитро вже побувaв нa конкурсaх у 15 крaїнaх

Вітаємо Дмитра!
|
День Науки у ВНТУ
В рамках святкувань Дня науки у ВНТУ 18 травня 2017 року були відзначені кращі наукові досягнення за рік, що пройшов. Науковці кафедри обчислювальної техніки були відзначені за досягнення у керівництві науковими школами ( д.т.н., професор О.Д. Азаров, д.т.н., професор Т.Б. Мартинюк, к.т.н., доцент О.М. Ткаченко), за видання підручників і монографій (д.т.н., професор О.Д. Азаров, к.т.н., доцент В.П. Семеренко), за виконання науково-дослідних робіт з госпдоговірної та бюджетної тематик (науковий керівник д.т.н., професор О.Д. Азаров, відповідальні виконавці - к.т.н., доценти Л.В. Крупельницький, С.М. Захарченко), Почесною грамотою ректор ВНТУ професор В.В. Грабко нагородив доцента кафедри В. П. Семеренка - за значний багаторічну сумлінну наукову та науково-методичну роботу (на фото). Василь Петрович є автором більше 150 наукових праць. Опублікована монографія та 45 статей в журналах України, Австрії, Болгарії, США, Японії. Отримано 14 патентів та авторських свідоцтв на винаходи і корисні моделі, 5 свідоцтв про реєстрацію авторського права на комп'ютерні програми. Результати дослідженнь були представлені на міжнародних науково-технічних конференціях в Україні, Болгарії, Австрії та інших країнах. Наукові публікації включені в міжнародні наукометричні бази даних Scopus (7 публікацій, індекс Хірша h=2), Web of Science (8 публікацій), Google Scholar (47 публікацій, індекс Хірша h=6) та ін. Посилання на основні наукові та методичні публікації - на персональній сторінці В. П. Семеренка на сайті кафедри ОТ.

Вітаємо Василя Петровича!
Студент кафедри ОТ ВНТУ підняв прапор Євросоюзу у Вінниці
Рада Європейського Союзу 11 травня 2017 року без обговорення ухвалила безвізовий режим України з ЄС. Це останній крок перед підписанням.
Українці радіють цій події. В усіх обласних центрах України підняли прапор Європейського Союзу.
У Вінниці 11 травня урочисто підняли прапор Європейського Союзу та державний прапор України на честь запровадження безвізового режиму. Урочистості пройшли на майдані Незалежності за участі очільників обласної та міської влади, депутатів місцевих рад різних рівнів, співробітників дипломатичних представництв, ветеранів АТО, школярів та студентів міста.
Підняття прапорів ЄС та України відбувалося під виконання державного гімну за участі почесного караулу. Честь підняти прапори випала двом кращим вінницьким школярам та двом кращим студентам Вінницьких вишів – переможцям міжнародних предметних олімпіад та конкурсів.
Для виконання цієї почесної місії було обрано студента Вінницького національного технічного університету з кафедри обчислювальної техніки, переможця міжнародних ІТ-конкурсів, спортсмена Олександра Недоснованого(гр.1КІ-16мс).
Олександр Недоснованийнавчається на першому курсі ФІТКІ за спеціальністю 123 – «Комп’ютерна інженерія» за скороченим терміном навчання на базі диплому молодшого спеціаліста. Олександр є старостою групи 1КІ-16мс та активним учасником студентського самоврядування ФІТКІ.

Олександр має перемоги на міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки та низку гучних спортивних перемог.
Перемоги на міжнародних конкурсах з ІТ-технологій та комп`ютерної графіки:
Золота медаль на міжнародному конкурсі «Творчість без кордонів» з комп`ютерної графіки у категорії «колаж» (місто Хасково, Болгарія, 2017 р.).
Перше місце на II-му міжнародному конкурсі «Фарби осені» з комп`ютерної графіки у категорії «2D графіка».
Друге місце на XIIміжнародному конкурсі із Web-дизайну та комп'ютерної графіки на базі Вінницького національного технічного університету.
Спортивні перемоги Олександра Недоснованого:
Бронзова медаль на міжнародній матчевій зустрічі з легкої атлетики між країнами України, Білорусі, Литви, Латвії, Туреччини та Франції, що проходила у м.Мінську (Білорусь).
Золота медаль на відкритій першості України з легкої атлетики з 5-ти борства у м.Київ, 2015 рік.
Золота медаль на відкритій першості України з легкої атлетики з 5-ти борства у м.Одеса, 2016 рік.
Золота медаль на чемпіонаті України з легкої атлетики з 10-ти борства у м.Кіровоград, 2016 рік.
Золота медаль на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні з 7-ми борства у м.Суми, 2016 рік.
Срібна медаль на чемпіонаті України з легкої атлетики з 10-ти борства у м.Харків, 2015 рік.
Срібна медаль на чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні з 7-ми борства у м.Суми, 2015 рік.
Срібна медаль на чемпіонаті України з легкої атлетики з 10-ти борства у м.Київ, 2014 рік.
Олександр Недоснований є багаторазовим чемпіоном Вінницької області з легкої атлетики та легкоатлетичних багатоборств.

Пишаємося досягненнями нашого талановитого студента!
Студент кафедри обчислювальної техніки – призер Універсіади області з легкої атлетики
У квітні 2017 року відбулися змагання з важкої атлетики серед ВНЗ ІІІ-IV р.а. за програмою Універсіади області. Команда ВНТУ посіла 2 місце. До складу збірної команди нашого університету входить студент 2-го курсу ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Максим Ващук(гр.1КІ-15б). В індивідуальному графіку Максим посів 4 місце.

Максим Ващук – другий праворуч
Вітаємо Максима та бажаємо нових спортивних досягнень!
Студент кафедри ОТ на Всеукраїнському форумі студентів політехнічних університетів у Миколаєві
Міжнародний технологічний університет «Миколаївська політехніка» 26-28 квітня 2017 року провів Всеукраїнський форум студентів політехнічних університетів.
На Форумі розглядалися результати наукових досліджень з прикладної механіки, автомобільного транспорту, комп’ютерних наук, кібербезпеки.
Вінницький національний технічний університет представляли студенти з факультету машинобудування та транспорту, факультетукомп'ютерних систем іавтоматики та факультетуінформаційних технологій та комп'ютерної інженерії.
Учасники Форуму презентували результати власних інноваційних, наукових, технічних досліджень.
З кафедри обчислювальної техніки участь у Форумі взяв Роман Лановий(студент 2-го курсу, гр.1КІ-15б).
Роман отримав грамоту за оригінальність наукової роботи та спеціальний приз від журі і спонсорів.

Вітаємо Романа з перемогою та бажаємо йому нових творчих успіхів і плідної наукової роботи!
Студент з кафедри обчислювальної техніки виграв Кубок Вінницької області з веслування на байдарках
У квітні 2017 року відбувся Кубок Вінницької області з веслування на байдарках. Третьокурсник факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ з кафедри обчислювальної техніки Олександр Шевчук(гр.1КІ-14б) виборов 1 місцена дистанції к-1 500 метрів.

Олександр Шевчук (гр.1КІ-14б)
Вітаємо Олександра з перемогою!
Супер перемога студентів кафедри ОТ у Болгарії
У м. Хасково в Болгарії відбувся конкурс з комп’ютерної графіки «Творчість без кордонів». На конкурс було подано 1626 робіт з різних країн: Болгарії, Румунії, України, Індонезії, Македонії, Росії, Чехословакії, Іспанії, Казахстану, Чорногорії.
Студія з веб-дизайну та комп’ютерної графіки факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ підготувала на конкурс низку робіт. Вихованці студії отримали 14 медалей. Це гучна перемога наших студентів на міжнародному рівні! Роботи переможців розміщені на білбордах у парку міста Хасково, тож з творчими роботами наших студентів мають змогу познайомитися пересічні мешканці міста.
- У номінації «Комп’ютерний малюнок»
серед студентів переможцями стали 2 студенти з кафедри обчислювальної техніки ВНТУ:
бронзова медаль – Дмитро Гедз (гр.2КІ-13б),
бронзова медаль – Ілля Телець (гр.1КІ-16мс).
серед студентів переможцем став студент з кафедри обчислювальної техніки ВНТУ Олександр Недоснований (гр.1КІ-16мс), отримавши золоту медаль.

Робота переможця конкурсу Олександра Недоснованого (кафедра ОТ)
Вітаємо наших студентів з гучною перемогою!
Спортивні перемоги з студентів-тенісистів з кафедри ОТ
29 березня 2017 року у спортивному залі кафедри фізвиховання відбулась Першість ВНТУ серед студентів і викладачів з настільного тенісу.
1 місце і золоту медаль у жіночому розряді виборола першокурсниця ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Юліанна Дищук(гр. 1КІ- 16б).

Гарні результати у змаганнях серед чоловіків показав п’ятикурсник ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Вадим Панченко(ФІТКІ, 1КІ-16сп).

Вітаємо наших тенісистів!
Переможці університетської олімпіади з системного програмування
У Вінницькому національному технічному університеті відбулася олімпіада з системного програмування. Олімпіаду провела кафедра обчислювальної техніки. Студенти факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії показали найкращі результати.

Вітаємо переможців олімпіади:
1 місце - Куш Ярослав(гр.1КІ-14б);
2 місце - Душко Ірина(гр.1КІ-15б);
3 місце - Ващук Максим(гр.1КІ-15б).
Ярмарок вакансій студента ФІТКІ в Берлінському технічному університеті
Студент факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри обчисювальної техніки (гр. 2КІ-13б) Віталій Баліцький, відвідав столичний ярмарок вакансій в Німеччині як співорганізатор у рамках співпраці студентських організацій BEST та Bonding.
Розповідає Віталій:
Мені випала щаслива нагода взяти участь та допомогти в проведенні одного з найбільших ярмарків вакансій Берліну. Приймаюча організація Bonding дуже схожа за своєю структурою та напрямками діяльності на BEST (Board of European Students of Technology), і є незалежною, неполітичною та некомерційною студентською організацією технічних вузів Німеччини, що має на меті навчати студентів інженерних наук та сприяти їх подальшому працевлаштуванню. Ця мета в основному втілюється в ярмарках вакансій, які студенти проводять щороку в кожному місті, де існує осередок організації. Крім того, вони організовують відвідування компаній, презентацію компаній, круглі столи з компаніями та безліч тренінгів, спрямованих на розвиток професійних навичок, та багато іншого. Всі ці заходи є безкоштовними для студентів-учасників. Основним джерелом фінансування є велика кількість компаній, які зацікавлені в отриманні кваліфікованих працівників та всебічно розвинутої молоді.

В ярмарку вакансій в Берлінському технічному університеті взяли участь 83 компанії. Захід організовували 38 членів організації Bonding, які з’їхалися з усіх 12 локальних осередків Німеччини, та 5 співорганізаторів з BEST для додаткової допомоги та обміну досвідом. Для такої великої кількості партнерів захід проходив протягом двох днів: щодня було представлено по сорок компаній. Стенди компаній розмістили на чотирьох поверхах центрального залу будівлі найбільшого корпусу Берлінського технічного університету. По всій території університету були розвішані вказівники, плакати та банери. Ближче до місця подій стояли інфостійки, де люди в синіх футболках запрошували до ярмарку абсолютно всіх перехожих: будь то студент чи будь-хто зацікавлений в тому, що відбувається. Люди в синіх футболках - то були організатори. Саме так ми виділялися з величезного натовпу студентів та представників компаній, аби підтримувати зв’язок у двосторонньому порядку та не втрачати з поля зору один одного, так як нові завдання та питання виникали щохвилини. Навіть другого дня я все ще не досить впевнено відчував себе на чужій, просто величезній, території, і лише такий дрес-код рятував мене від вічних блукань сходами та коридорами.

Під час події відбувалося дуже багато розіграшів призів, найактивніші отримували подарунки від компаній та організаторів. Поряд із зонами для спілкування та залами для презентацій компаній були і зони відпочинку, де кожен міг насолодитися безкоштовним напоєм та випічкою, які робились на місці, пограти з друзями в настільний футбол чи просто перепочити пару хвилин та з новими силами продовжити свій тур.

Сильно вразила злагодженість та серйозність підходу колег до проведення цієї мега-події. Студенти показали рівень справжніх професіоналів з багаторічним досвідом в організації заходу.
Задля досягнення кращої комунікації використовувалися рації. Це був єдиний, сповнений багатофункціональними компонентами, механізм, який працював безперебійно. Саме так я на власному досвіді зміг відчути німецьку якість та надійність.

Надихнувшись роботою та спілкуванням із людьми такого рівня, сподіваюся використати отриманий досвід та допомогти покращити Ярмарок Кар’єри, який щорічно організовує BEST у ВНТУ. Цього року такий проходитиме 4 квітня. Тому не втрачайте нагоди та приходьте на наш ярмарок, де компанії самі чекатимуть на вас.
Студент 4-го курсу ФІТКІ
з кафедри обчислювальної техніки
Віталій Баліцький (гр.2КІ-13б)
Студентка з кафедри обчислювальної техніки – чемпіонка області з баскетболу
13 березня 2017 року відбулась фінальна гра української студентської баскетбольної Ліги Вінниччини.
Впродовж півроку — із жовтня 2016 року і аж до березня 2017 року проходили змагання обласної студентської баскетбольної Ліги — студентського Чемпіонату області серед чоловічих та жіночих команд за програмою Універсіади Вінниччини.
Наша жіноча студентська команда на першому етапі впевнено переграла 5 команд навчальних закладів Вінниці та вийшла в супер фінал змагань.
У фінальній грі, яка відбулася 13 березня у спортивній залі Вінницького педуніверситету, наші дівчата зустрілись із господарями — збірною ВДПУ.
Баскетболістки ВНТУ впевнено переграли педагогів з рахунком 69:46 і команда нашого університету стала Чемпіоном СБЛ Вінниччини.
До складу зіркової жіночої баскетбольної збірної ВНТУ входить студентка факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії з кафедри обчислювальної техніки Ганна Ніколюк(гр. 2 КІ-13б).

Ганна Ніколюк – у першому ряду крайня праворуч
Попереду у збірної студентської команди ВНТУ зональні змагання Універсіади України, котрі відбудуться у квітні 2017 року у місті Рівне.
Побажаємо Ані успіхів і нових перемог!
|
|