Головна
RSS

Загальна інформація


koridorot

Кафедру обчислювальної техніки (ОТ) було засновано у 1972 році. Вона здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія».

Ця спеціальність спрямована на:

  • проектування й адміністрування комп’ютерних мереж та систем, систем керування базами даних, Web-серверів;
  • розробку системного програмного забезпечення та прикладного програмування мовами C++, C#, Java, JavaScript.

Наші випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення.

Телефон для довідок: (0432) 598-379.

 

 Корисні посиланняЖурнал  "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

  Новини


 Викладач кафедри обчислювальної техніки – призер змагань з кульової стрільби

Субота, 02 грудня 2017, 00:00

 

14 листопада 2017 року в стрілецькому тирі ВНТУ відбулися змагання з кульової стрільби — відкрита першість ВНТУ серед студентів, викладачів та співробітників.

Серед викладачів у стрільбі з гвинтівки 2 місце посів доцент кафедри ОТ Леонід Крупельницький.
Як призер змагань Леонід Віталійович через тиждень візьме участь у Спартакіаді області серед ВНЗ.

image001

 

Побажаємо йому влучних пострілів і перемоги!

 

Студентка ФІТКІ – на Чемпіонаті Вінницької області з тенісу

П'ятниця, 01 грудня 2017, 00:00

У спортзалі Вінницького кооперативного інституту 7 листопада 2017 року відбувся командний Чемпіонат Вінницької області серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV р.а. з настільного тенісу.

Збірна команда ВНТУ, у складі якої є студентка ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Дищук Юліанна(гр.1КІ-16б), посіла друге командне місце

image002

 

Вітаємо Юліанну з перемогою!

 

Міжнародна науково-практична конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації»

Вівторок, 07 листопада 2017, 00:00

Факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії  ВНТУ 24-25 жовтня 2017 року провів VI Міжнародну науково-практичну конференцію «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації», яка приурочувалась 45-річчю відкриття кафедри обчислювальної техніки Вінницького національного технічного університету. 

image002

Кафедра обчислювальної техніки здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія». Її випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення. На кафедрі ОТ захищено 6 докторських і понад 50 кандидатських дисертацій. Високий кадровий і науковий потенціал кафедри ОТ дав змогу створити на її базі ще 5 кафедр.

Тож, аби привітати поважну ювілярку і заодно взяти участь у конференції до ВНТУ приїхали вчені, інженери та аспіранти університетів і науково-дослідних інститутів з усіх куточків України.

Взяли участь у науковому форумі й українські військові, котрі займаються проблемами комплексного захисту інформації у військовій сфері. Одна з їхніх доповідей стосувалась проблеми кібербезпеки для армії. Під час конференції представники ЗС України уклали угоду про співпрацю з науковцями ВНТУ, принагідно зауваживши, що саме тут у вінницькому технічному виші знайшли розробки, які гостро потребує українська армія.

image004

Співорганізаторами конференції виступили — Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, НТУУ «КПІ» імені Сікорського, Харківський національний технічний університет «ХПІ», Кіровоградський національний технічний університет, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Новий університет Лісабона (Португалія), Азербайджанська державна нафтова академія, Об’єднаний інститут проблем інформатики НАН Білорусі, Гірничо-металургійна академія AGH (Польща), Інститут інженерів електротехніки та електроніки (IEEE), українська секція.

Прозвучало майже півсотні доповідей. Їх автори не лише з нашої країни, а й з Польщі, Казахстану, Росії, Канади. Одну з доповідей на відеоконференції виголосив доктор технічних наук, професор Олексій Стахов, місто Бредфорд, Онтаріо, Канада.

image006

Зауважимо, найкращі доповіді будуть опубліковані як статті в наукових фахових виданнях України («Вісник ВПІ», «Інформаційні технології та комп‘ютерна інженерія», «Наукові праці ВНТУ»). А опубліковані тези доповідей, крім постерних, індексуються в наукометричній базі Google Scholar.

 

Кафедра відсвяткувала свій 45-річний ювілей!

Вівторок, 31 жовтня 2017, 00:00

Цьогоріч виповнилось 45 років з часу заснування кафедри обчислювальної техніки, яку було створено у вересні 1972 року згідно з наказом №348-о по Київському політехнічному інституту, до складу якого тоді входила Вінницька філія.
У теперішній час кафедра входить до структури факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії (ФІТКІ) і випускає фахівців
(бакалаврів, спеціалістів, магістрів та докторів філософії) з напряму підготовки 123 – «Комп’ютерна інженерія».
Починаючи з 1979 року на кафедрі ОТ захищено 6 докторських дисертацій - а також захищено більше 50 кандидатських дисертацій.
На кафедрі працюють 20 штатних та 9 викладачів за сумісництвом. Серед них - 4 професори та 14 доцентів. На кафедрі видано більше 60 навчальних посібників, 25 монографій, одержано більш ніж 500 авторських свідоцтв СРСР та патентів на винахід України, США, Канади, Великобританії, Франції. Німеччини.
Високий кадровий і науковий потенціал кафедри ОТ дав змогу створити на її базі ще 5 кафедр: автоматизованих систем управління (1977 р.), проектування комп'ютерної техніки (1985 р.), програмного забезпечення (1989 р.), інтелектуальних систем (тепер комп’ютерних наук - 1995 р.), захисту інформації (2002 р.). В 1982 році, на базі кафедри ОТ, був створений відділ обчислювальних систем на СКТБ «Модуль» ВПІ, який тепер функціонує як НТЦ «Аналого-цифрові системи» ВНТУ.
Кафедрою, з початку її створення, підготовлено більше 3000 інженерів, бакалаврів та магістрів, у тому числі - більше 200 для зарубіжних країн.
Лабораторії кафедри оснащені сучасним обладнанням та персональними комп’ютерами з ліцензійним програмним забезпеченням і з підключенням до мережі Internet. На кафедрі ОТ створено всі умови для підготовки фахівців з напряму «Комп’ютерна інженерія» за світовими стандартами, що забезпечує успішне працевлаштування випускників.
Викладачів, співробітників та студентів кафедри ОТ з ювілеєм привітали дружні кафедри, які очолюють наші випускники – Лазерної та оптоелектронної техніки ВНТУ (в.о. завідувача к.т.н., доц.Заболотна Н.І.), Економічної кібернетики ВТЕІ (завідувач д.т.н., проф.. Ліщинська Л.Б.). Щирі привітання – від колег з кафедри обчислювальної техніки та програмування НТУ «Харківський політехнічний інститут» (завідувач д.т.н., проф. Семенов С.Г.)

1

2

 

Кафедрі обчислювальної техніки ВНТУ – 45 років!

Середа, 18 жовтня 2017, 00:00

logotip

Цими прекрасними осінніми днями кафедра ОТ святкує свій 45-річний ювілей!

Заплановано ряд заходів :

-  урочисте засідання кафедри – четвер, 19 жовтня;

-  День відкритих дверей кафедри для майбутніх абітурієнтів – субота, 21 жовтня, з 10.00;

-  виставка науково-технічних розробок співробітників та студентів кафедри - субота, 21 жовтня (хол 1 корпусу ВНТУ), вівторок 24 жовтня (хол 2 поверху ГНК) –  10.00-12.00;

-  VІ Міжнародна науково-практична конференція « Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації».  Конференція присвячується 45-річчю відкриття кафедри обчислювальної техніки ВНТУ.

Програма конференції:

24.10.2017 – Відкриття конференції. Пленарне засідання. Секційні засідання. Стендова сесія. Дружня вечеря.

25.10.2017 – Секційні засідання. Закриття конференції.

 Вітаємо всіх викладачів, співробітників, студентів зі знаменною подією!

 

Посвята у студенти

Понеділок, 04 вересня 2017, 00:00

Розпочалося незабутнє, яскраве та насичене студентське життя для першокурсників спеціальності 123-"Комп'ютерна інженерія" та усіх новачків факультету ІТКІ ВНТУ ! 
Цьогоріч кількість першокурсників усіх спеціальностей факультету суттєво зросла - на 30-40 %.
Посвята у студентські лави пройшла на стадіоні ВНТУ, після чого у переповненій актовій залі першокурсників привітали напутніми словами декан факультету д.т.н., професор О.Д. Азаров, перший проректор д.т.н., професор О.Н. Романюк, заступники декана к.т.н. доцент В.В. Войтко, та к.п.н., доцент С.А. Кирилащук, а також завідувачі кафедр факультету.

img 3788 img 3789
img 3792 img 3793
img 3795 img 3796

 img 3800 

В ДОБРУ ПУТЬ !

 

Вітаємо абітурієнтів спеціальності 123 -"Комп'ютерна інженерія", зарахованих на бюджетну форму навчання!!!

Понеділок, 07 серпня 2017, 00:00

Щиро вітаємо абітурієнтів, що поступили на бюджетні місця за спеціальністю 123 "Комп'ютерна інженерія" !
32 абітурієнта, випускників шкіл, зараховано на основі ПЗСО (http://vntu.edu.ua/docs/pk/2017/zarax/den/123.pdf)
та 15 абітурієнтів, - на основі диплома молодшого спеціаліста (http://vntu.edu.ua/docs/pk/2017/zarax/123.pdf)

Абітурієнтів та їх батьків привітали декан факультету - професор Олексій Дмитрович Азаров та заступник декана з навчально-методичної роботи доцент Світлана Анатоліївна Кирилащук.
Чекаємо на хороше поповнення абітурієнтами, що подають документи на контрактну форму! Ліцензійний обсяг дозволяє прийняти на спеціальність 123 "Комп'ютерна інженерія" ще 28 контрактників - з числа випускників шкіл та 25 молодших спеціалістів! Визначатись та приносити оригінали документів потрібно до 12 серпня.

Посвята у студенти та нова зустріч у повному складі 1 курсу факультету ІТКІ - 31 серпня о 10 годині на стадіоні ВНТУ.

k1 k3

k2 

ВІТАЄМО АБІТУРІЄНТІВ !

 

Шановні абітурієнти!

Вівторок, 18 липня 2017, 00:00

В повній мірі запрацювала система електронного вступу !
На спеціальність 123-Комп'ютерна інженерія
за цьогорічною ліцензією всього 120 місць бакалаврату :
на 1 курс денної форми - 60,
для молодших спеціалістів на денну форму - 40,
на 1 курс заочної форми - 20.
Ліценційний обсяг для вступу в магістратуру
за спеціальністю 123-Комп'ютерна інженерія - 70 місць.

Інформація до вступу (http://www.vstup.info/2017/i2017i137.html)

 

Орієнтуємось, думаємо та легко поступаємо!

 

Впевнені захисти бакалаврських та дипломних робіт на кафедрі обчислювальної техніки

Середа, 21 червня 2017, 00:00

На кафедрі обчислювальної техніки ВНТУ закінчились захисти дипломних робіт і проектів 56-ти бакаларів та 8-ми спеціалістів з напрямку підготовки "Комп'ютерна інженерія". 
Слід відзначити, що цього року, в цілому, рівень робіт значно виріс. Це заслуга, в першу чергу - самих студентів, їх керівників та є результатом організаційно-методичної роботи кафедри..
Державна екзаменаційна комісія особливо виділила таких 11 робіт та проектів 

П.І.Б. (за алфавітом) Назви робіт (проектів) Керівники, консультанти

Войт Богдан

Леонідович
Розробка великої інтегральної схеми лінійного інтерполятора.

Д.т.н., проф.

Романюк О.Н.,

К.т.н., доц.

Черняк О.І.

Кривий Дмитро

Вікторович
Розробка багатофункціонального портативного мікрокомп’ютерного браслету для безконтактного обміну інформацією.

Д.т.н., проф.

Азаров О.Д.,

К.т.н., доц.

Крупельницький Л. В.

Куций Дмитро

Володимирович
Самокалібрована мікропроцесорна аналого-цифрова система для опрацювання біомедичних сигналів.

К.т.н., доц.

Крупельницький Л. В.

Лучкова Ангеліна

Володимирівна
Корпоративна комп’ютерна мережа приватного підприємства «Гармонія-сервіс».

К.т.н., доц.

Захарченко С.М.

Микитюк Максим

Васильович
Інформаційна система для обліку та аналізу випускних робіт на кафедрі обчислювальної техніки.

ас. Кисюк Д.В.

 Панченко Вадим Васильович Мікропроцесорна система збору інформації про місцезнаходження об’єктів в реальному часі

К.т.н., доц.

Гарнага В.А.,

к.т.н., ст..викл.

Богомолов С.В.

Петрунько Володимир

Віталійович

Програмні засоби для створення словника ознак звукових сигналів.

К.т.н., доц.

Ткаченко О.М.

Рекальде Андраде

Хаіро Абелардо
Автоматизована система управління побутовими об’єктами на платформі Arduino.

Д.т.н., проф.

Мартинюк Т.Б.,

к.т.н.,доц.

Цирульник С.М.

Рацюк Владислав

Вікторович
Мікропроцесорна система управління авто-номними об’єктами

Д.т.н., проф.

Мартинюк Т.Б.,

к.т.н., ст..викл.

Богомолов С.В.

Савчук Олександр

Ігорович
Контроль передачі даних в мікро-процесорних пристроях для ідентифікації об’єктів.

К.т.н., доц.

Семеренко В.П.

Ткачук Віталій

Юрійович
Корпоративна мережа для Вінницького центру інформаційних технологій з виходом у загальнодоступну мережу.

К.т.н., доц.

Трояновська Т.І.


1 2
5 8
6 7

 Вітаємо наших шановних випускників!

 

Одна з кращих випускних робіт з Комп’ютерної інженерії

Вівторок, 20 червня 2017, 00:00

Одна з кращих випускних робіт з Компютерної інженерії - бакалаврська робота Володимира Петрунько «Програмні засоби для створення словника ознак звукових сигналів», керівник  к.т.н., доц. Ткаченко О.М.

Проблеми, що досліджуються в роботі, - надзвичайно цікаві. Слух людини здатний опрацьовувати складну звукову суміш, що досягає наших вух і утворює високорівневі абстракції навколишнього середовища шляхом аналізу звукової сцени. Комп’ютерний поділ джерел звуків і їх класифікація  були б дуже корисні в таких випадках, як розпізнавання мови в шумі, автоматична транскрипція музики, мультимедійний пошук,  ідентифікація об’єктів на місцевості.

Незважаючи на відомі високі результати досліджень по розпізнаванню звуків, досі залишаються не вирішеними такі питання:

-          вибір оптимальних параметрів для розпізнавання звукових сигналів немовленєвого походження;

-          виділення звукового сигналу з навколишнього шуму;

-          детекція звуку в режимі реального часу при безперервній роботі.

Тому формування словника для розпізнавання звукових сигналів з вибором оптимальних параметрів, що є стійкими до завад, - є актуальною науково-практичною проблемою.

У бакалаврській роботі Володимира Петрунько під керівництвом доцента кафедри ОТ Ткаченка Олександра Миколайовича досліджено методи створення словника ознак для розпізнавання звуків навколишнього середовища з метою використання цього інструментарію для ідентифікації джерел звуку на місцевості. Розроблено програмний засіб для створення словника ознак розпізнавання звукових сигналів підвищеної точності та ефективності.


image002 image004
image006 image008
   

image010

 Вітаємо Володимира!

 

Один з кращих дипломних проектів апаратно-програмного спрямування з Комп’ютерної інженерії

Вівторок, 20 червня 2017, 00:00

Один з кращих дипломних проектів, що захищались на кафедрі Обчислювальної техніки цього року -  бакалаврський проект Дмитра Кривого «Розробка багатофункціонального портативного мікрокомп’ютерного браслету для безконтактного обміну інформацією.», науковий керівник д.т.н., проф. Азаров О.Д., консультантк.т.н., доц. Крупельницький Л.В.

В дипломному проекті розроблено архітектуру, апаратну та програмну частини схожого на фітнестрекінг браслетMYCOBand. У момент рукостискання браслет передає контактні дані за частку секунди.

Інформація миттєво потрапляє в аккаунт соціальної мережі MYCO.  MYCONetwork — це конкурент LinkedIN, нова діловова соціальна мереж української розробки. Вона географічно структурована, різниться чітким поділом фахівців і компаній за індустріями, а також орієнтацією на заходи типу конференцій і виставок.

«Фітнес трекінгів є безліч. Ми ж розробили систему, яка дає змогу обмінюватись контактами. Аналогів такому немає. Йдете на конференцію, досить мати лише такий браслет, а носити паперові візитівки уже зайве. Ви візитівки роздаєте людям, з якими зацікавлені у партнерстві, але далеко не факт, що вони потому їх не загублять», — говорить Дмитро Кривий.

Гаджет, який до неймовірності спрошує бізнес-знайомства, виготовлений із м’якого пластику, всередині нього містяться мікросхеми. Носити браслет зручно. До речі, при втраті smart браслету вся інформація захищена. Та й при рукостисканні за власником залишається право прийняти чи відхилити запит.

Дмитро Кривий – багаторазовий переможець всеукраїнських і міжнародних ІТ-конкурсів, має цілу низку унікальних винаходів. Він створив пов’язку, яка допомагає незрячим людям безпечно ходити містом, навігаційний корсет для бійців АТО, робота-помічника для людей, прикутих до ліжка, «розумні» штори, піролізну піч, має також кілька енергозберігаючих проектів.

Зі своїми винаходaми Дмитро вже побувaв нa конкурсaх у 15 крaїнaх


image002 image004
   
   

image006

 Вітаємо Дмитра!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 19
HotLog StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2018. Кафедра обчислювальної техніки.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".