Головна
RSS

Загальна інформація


Teachers

Кафедру обчислювальної техніки (ОТ) було засновано у 1972 році. Вона здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія».

Ця спеціальність спрямована на:

 • проектування й адміністрування комп’ютерних мереж та систем, систем керування базами даних, Web-серверів;
 • розробку системного програмного забезпечення та прикладного програмування мовами C++, C#, Java, JavaScript.

Наші випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення.

Телефон для довідок: (0432) 598-379.

 

 Новини
Перше місце з баскетболу

Середа, 08 квітня 2015, 06:53

Збірна студентська дівоча команда Вінницького національного технічного університету з баскетболу виборола перше місце на ХІІ літній Універсіаді серед ВНЗ Вінниччини. У змаганні брали участь 5 баскетбольних команд вишів області.

До складу команди нашого університету входить студентка ФІТКІ з напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Ганна Ніколюк (гр. 2КІ-13б).

Попереду на команду чекає нове випробування – участь в Універсіаді України у Києві з 11 по 14 травня. Бажаємо нашим баскетболісткам цікавої гри та перемоги!

 

Магістрант кафедри ОТ отримав диплом ІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

Середа, 08 квітня 2015, 06:40

У Вінницькому національному технічному університеті відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація».

Загалом на конкурс надійшло 123 роботи з 50 ВНЗ держави. Високофахова конкурсна комісія, яку склали лише доктори технічних наук, професори і досвідчені кандидати технічних наук, доценти, прискіпливо і неупереджено вивчила доробки конкурсантів.

Потому на другому, вирішальному етапі цих інтелектуальних наукових змагань — на підсумковій науково-практичній конференції виступило 39 студентів із 23 ВНЗ. Їх разом з науковими керівниками запросили до ВНТУ на очний тур конкурсу, де перед журі і своїми юними колегами вони мали самі довести наукову потрібність і досконалість своїх проектів.

До речі, конкурсанти представили 20 робіт, результати яких запатентовано.

Робота підсумкової конференції проходила у двох секціях: «Інформатика» та «Обчислювальна техніка та автоматизація».Секція «Інформатика» проводила свою роботу на базі кафедри обчислювальної техніки. Науковці, що оцінювали роботу конкурсантів – це провідні викладачі кафедри, роботу комісії очолив заступник голови галузевої конкурсної комісії доктор технічних наук, професор Азаров Олексій Дмитрович.

Михайло Діденко, студент групи 14м виступав з доповіддю «Цифрова система фіксації і високоточного відтворення аналогових сигналів на основі надлишкового ЦАП», керівник Азаров О.Д. та був нагороджений дипломом ІІ ступеня.

Тематика робіт стосувалась досить широкого і актуального проблематичного спектру — оцінка якості програмного забезпечення; дослідження багатопроцесорної системи підвищеної надійності на базі персонального обчислювального кластера; розробка програми реалізації візуального представлення планарних графів; кіберфізична система "Cyber Physical System - Traffic Control", тощо.

Усі учасники представляли доповідь у вигляді презентації із використанням мультимедійного проектора. Далі вони відповідали на запитання членів журі конкурсу, захищаючи під час дискусії основні положення своєї наукової роботи та демонструючи вміння відстоювати власну точку зору.

Але крім наукових дискусій учасники конкурсу мали можливість проводити дискусії і творчі, вони знайомитися із культурними цінностями гостинної Вінницької землі, ділилися враженнями, накопичували спогади. Зокрема наші гості відвідали Вінницький краєзнавчий музей, Свято-Преображенский кафедральный собор, музей-усадьбу ім. М.І. Пирогова.

 

Політехівський десант в Інтелі

Середа, 08 квітня 2015, 06:34

Доброго ранку, шановний Олексій Дмитрович!

З усією сім’єю ми були цього літа в Україні, в Літині.

Цього року у нас з моїми одногрупниками була зустріч - 10 років після закінчення університету. І мені вдалося на неї потрапити. Згадували рідну кафедру, ходили до стін політеху. Але літо - час відпусток і нам не вдалося зустріти викладачів. Бачилися тільки із Захарченком Сергієм Михайловичем.

В Україні я пробув усе літо і один місяць осені. Допомагав брату з роботою та інші домашні клопоти, то ж час летів швидко. Доречі, хотів заїхати до Вас на дачу. Якось над нею пролітав, і не один раз цим літом. У мене двумісний мотодельтаплан, я вже дельтапланеризмом займаюся довгенько, то можливо Ви мене в небі і бачили, просто не знали, що то я. У мене в Україні залишився цей двумісний мотодельтаплан і, чесно кажучи, я за ним тут у США вже скучив. Планую побудувати ще одного, щоб був і тут.

В США роботи в мене були різні, але я давно цікавився Інтелом. Ця думка мене не покидала з самого початку нашого перебування тут. Було декілька інтерв'ю і не вдавалося мені туди ніяк пробитися. Одним не подобалася моя вимова і знання англійської, іншим ще щось. Але це було два роки тому. А останнім часом надійшло одразу дві пропозиції, від однієї відмовився, а на іншу погодився, тому зараз працюю в Інтелі. У моєму відділі працює два російськомовних співробітника. Їх вік десь до 50-ти років. І взагалі в команді я чи ненаймолодший, хоча є ще декілька американців мого віку.

Якось напишу більш детально про свою лабораторію і прототипи, над якими ми проводимо тести. Зараз на озброєння поступили планшети Intel Skylake з процесорами i7 6th generation.

До листа прикріплю декілька фоток. Знайшов ще фотку, де Ви мені вручали диплом. І також одну сімейну.

Передавайте привіт усій кафедрі від нашої невеличкої сімейки.

Дякую усім викладачам, які трудилися і терпіли нас, таких невгамовних, і дали нам путівку в життя.

P.S Декілька з моїх одногрупників поїхали декілька місяців тому з Києва в Англію. Їм запропонували ПМЖ і непогані позиції в м. Leeds, Great Britain. Вони повиїжджали з сім'ями. Загальна команда більше 30 чоловік(з дружинами і дітьми). Майже усі з нашого ВНТУ.

Ванкувер, штат Вашингтон
Олександр Марчук

 

Не хлібом єдиним... Талановиті студенти кафедри

Вівторок, 07 квітня 2015, 15:18

Наші студенти — талановиті ІТ-шники! Результати різноманітних олімпіад і конкурсів не раз це довели. Та сьогодні мова піде про інші таланти наших студентів. Сучасні студенти — це яскраві креативні особистості, яких цікавить і наука, і політика, і мистецтво, і творчість.

До XLIV науково-технічної конференції професорсько-викладацького складу, співробітників та студентів університету у виставковій залі (аудиторія 2262) університетського Культурно-мистецького та просвітницького центру була відкрита традиційна виставка студентських мистецьких робіт. Представлені різні жанри мистецтва: живопис, графіка, кераміка, петриківський розпис, плетіння бісером, декоративні композиції, вишивка традиційна та бісером, в’язані іграшки, художні твори з різних декоративних матеріалів. На виставку подали свої роботи і талановиті студенти нашої кафедри.

 

Перемога в інженерних змаганнях

Понеділок, 06 квітня 2015, 06:16

27 березня 2015 року відбулося завершення Локального етапу європейських інженерних змагань EBEC 2015 у Вінниці. Протягом тижня команди з категорій Case Study (аналітичне вирішення завдань) та Team Design (конструювання та моделювання) вирішували креативні, але водночас складні інженерні завдання.

В категорії Case Study 1 місце завоювала команда SCIF у складі: Дмитро Кривий (2КІ-13б), Андрій Папа (2КН-13б), Павло Денисюк (1ПІ-11б), Роман Підгородецький(1БС-14б). 6 місце отримала команда BastioN у складі Катерини Грицишиної, Євгенія Грабовського, Павла Чирви, Олександра Постоловського — усі з групи 2КІ-14б.

Команда SCIF представлятиме Вінницю на Національному етапі європейських інженерних змагань EBEC 2015, що відбуватиметься 25-30 травня 2015 року у ВНТУ. Переможці вінницького етапу змагатимуться з представниками з Запоріжжя, Львову та Києва. А переможці Національного етапу виборюватимуть перемогу для України на Європейському фіналі у місті Порто (Португалія).

Бажаємо перемоги нашим студентам!

 

Голоси подільського саду

Вівторок, 31 березня 2015, 19:58

18 березня 2015 р. у ВНТУ відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу візуалізації слова «Голоси подільського саду», що приурочений до 150-річчя Михайла Коцюбинського та 65-річчя Михайла Стрельбицького. Конкурсні роботи мали базуватися на текстах М. Коцюбинського або М.Стрельбицького, тривалість роботи обмежувалась п’ятьма хвилинами, робота могла бути виконана у будь-яких техніках (відео, анімація, флеш, відеоколаж).

Спеціальні дипломи-відзнаки отримали студенти нашої кафедри: Анастасія Васильченко (гр.1КІ-14б), Олександр Волосович (гр.1КІ-14б), Вікторія Монастирська (гр.1КІ-14б) за авторську роботу.

Вітаємо наших переможців!

 

Як козаки до Великобританії потрапили, або сходинки кар’єри нашого випускника

Понеділок, 30 березня 2015, 19:09

Рекомендовано для читання молоді, що вибирає свій професійний шлях, а також для тих, хто вже зробив перші кроки в сфері ІТ-технологій.

Професійна кар’єра випускника спеціальності комп’ютерні системи і мережі В’ячеслава Семенюка із перших вуст:

Все почалося з Інформаційно-Статистичного Центру Південно-Західної залізниці в м. Київ в 2004 році. Оскільки це державна структура то заробітна плата була досить не високою як для Києва, тому доводилося підробляти ще на 2-х роботах. Навіть враховуючи те, що спеціальність в мене "Комп’ютерні системи та мережі", все для мене було нове, оскільки в університеті ми вчили базу, а з обладнанням на тому етапі не працювали (нажаль академії Сisco в університеті ще не було). Тому, можна сказати, все було майже з «нуля» (Unix-системи, обладнання Cisco і т.п.).

Через рік роботи в 3-х місцях одночасно, з’явилось бажання знайти одну роботу з гідною винагородою, тому я розпочав пошуки нової роботи. Сходивши на декілька співбесід, я зупинився на Індекс Банку. Хоча за рік я вже мав певний досвід, але на новому місці знову довелося навчатися. 


За півроку мене підвищили до начальника відділу Корпоративних мереж. Через деякий час наш банк придбала Французька фінансова група Креді-Агріколь, розпочалося інтенсивне розширення корпоративної мережі, побудова нових каналів зв’язку, придбання нового обладнання та впровадження нових технологій. З’явилася можливість відвідати певні курси з різних тематик (Cisco, Solaris і т.п.), я вирішив не втрачати нагоди.

Ще через певний час я став заступником начальника управління Розвитку ІТ-інфраструктури.

Не пам’ятаю, що саме мене спонукало змінити напрямок своєї роботи, але через 7 років робити в сфері розвитку та підтримки комп’ютерних мереж, я вирішив змінити напрямок та перейшов на посаду Заступника начальника Управління ІТ Безпеки, в тому ж банку (який після ребрендингу став Креді-Агріколь Банком). Через 1.5 року мені запропонували роботу в одній з провідних ІТ-компаній України - Глобал Лоджік (GlobalLogic) Україна. Я дуже довго вагався, але зрештою зважився. Основними мотиваторами зміни роботи були, по-перше значно вищий рівень заробітної плати, а по-друге здобуття нового досвіду в міжнародній компанії. За час роботи на новому місці довелося згадати ази програмування та ще багато чого, що давно не використовував в роботі (особливо англійську мову). Через певний час до мене приєднався мій одногрупник Сергій Шрамко, для нього це теж був новий досвід. Через два з половиною роки замовник, за яким ми були закріпленні, відмовився від послуг нашої компанії. Багато кому з нас подобалося працювати з даним замовником, тому ми вирішили спробувати подати резюме безпосередньо в компанію-замовника, багатьом з нас пощастило.

Так, з 2-го лютого 2015 року ми живемо та працюємо в Великобританії.


Випускники спеціальності «Комп’ютерні системи та мережі» 2004-го року В’ячеслав Семенюк – зліва та Сергій Шрамко – справа

 

Перемога першокурсника кафедри обчислювальної техніки на олімпіаді з програмування та ІТ технологій

Четвер, 19 березня 2015, 16:06

14 березня 2015 року компанія «Delphi» провела олімпіаду з програмування та ІТ технологій для студентів 1-3 курсів нашого вишу. Задачі готували працівники компанії.

Задачі охоплювали напрямки:

 • технології програмування;
 • алгоритми;
 • тестування програмного забезпечення.

Вражаючим був призовий фонд:

 • стипендія за 1 місце – 1500 грн/міс. впродовж 6 місяців;
 • стипендія за 2 місце – 1200 грн/міс. впродовж 6 місяців;
 • стипендія за 3 місце – 1000 грн/міс. впродовж 6 місяців.

Кращим серед першокурсників став студент кафедри ОТ:

1 місцеДмитро Станішевський (гр. 1КІ-14б)

 

Результати Міжнародного конкурсу «ІТ-Архангельськ-2015»

Четвер, 19 березня 2015, 06:54

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «ІТ-Архангельськ-2015». Студенти зі студії веб-дизайну та комп’ютерної графіки при кафедрі програмного забезпечення отримали чергові перемоги за свої творчі роботи, забравши майже всі призові місця на престижному конкурсі. Серед переможців є студент напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія»:

Номінація «тривимірна графіка»

1 місце - Костянтин Снопов (гр. 1КІ-14сп)

Вітаємо Костянтина з перемогою!

 

Перемога на чемпіонаті України зі скелелазіння

Середа, 18 березня 2015, 11:02

З 20 по 22 лютого 2015 року у м. Кривий Ріг проходив чемпіонат України зі скелелазіння (боулдерінгу) серед студентів. Команда нашого університету посіла ІІІ місце! У команді є студент-першокурсник з напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія»:

Дмитро Моторнюк (гр. 2КІ-14б)

Вітаємо нашого першокурсника з гучною спортивною перемогою!

 

Поради юному поколінню, що вибирає свій ІТ-шлях у житті, від фахівця з мережних технологій

П'ятниця, 06 березня 2015, 13:57

З листа Максима Биковського – магістра з спеціальність «Комп’ютерні системи та мережі», який захистив магістерську роботу у 2011р., сертифікованого фахівця з технологій фірми Cisco:

«…Коротко про кар'єру: Після закінчення університету і завдяки отриманим знанням за фахом (а також закінчених курсів академії Cisco при ВНТУ), я влаштувався мережевим інженером у велику ІТ компанію (1000+ користувачів), займався підтримкою мережевої інфраструктури і різних мережевих сервісів у компанії. Пропрацювавши на цій позиції приблизно 1,5 року, я пішов на підвищення і влаштувався у відділ, який працює на шведську велику ІТ компанію, яка має свої датацентри, своїх великих замовників (10000+ користувачів). Власне наш відділ Network Services якраз і займається підтримкою всієї мережевої інфраструктури – як дата-центрівської, так і окремих замовників.

Перспективи вивчення мережевих технологій і Cisco, зокрема, досить гарні:

 • це дійсно цікава галузь, де вирішуються складні, захоплюючі і сучасні завдання. Ви не ходите на роботу як на каторгу, не проклинаєте понеділки і не чекаєте нетерпляче п'ятниці, така робота дійсно приносить задоволення.
 • знання мережевих технологій Cisco дає можливість працювати не тільки в Україні, а й у будь-якій країні світу. Кваліфіковані мережеві інженери реально задіяні (мені за рік приходить в середньому 2-3 пропозиції від іноземних компаній).
 • мережевий інженер Cisco за визначенням добре розбирається не тільки в мережних технологіях, але і в адмініструванні різних систем (Windows, Linux, database, monitoring systems, etc), що автоматично робить його ціннішим і потрібним фахівцем.
 • очевидно, що Інтернет і загалом технології розвиваються дуже динамічно, і будучи мережевим інженером, ви завжди будете тримати руку на пульсі і розуміти, що відбувається у світі (а також брати участь у змінах). Для вас слово "Cloud" не буде просто абстрактною хмаркою :)
 • професія мережевих інженерів, як в цілому і будь-яка на теперішній час в ІТ галузі, досить добре оплачується. Є також можливість працювати на сучасній техніці в сучасних офісах, їздити в закордонні відрядження, бачити вживу і налаштовувати датацентри.

Загальна порада юному поколінню – ІТ сфера та мережеві технології, зокрема, дають можливість заробити на шматок хліба з червоною ікрою самостійно. Стати мережевим інженером трохи простіше, ніж програмістом, достатньо лише велике бажання і докласти невеликих зусиль :) ...»

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 Наступна > Кінець >>

Сторінка 13 з 17
HotLog StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2017. Кафедра обчислювальної техніки.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".