Головна
RSS

Загальна інформація


koridorot

Кафедру обчислювальної техніки (ОТ) було засновано у 1972 році. Вона здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія».

Ця спеціальність спрямована на:

 • проектування й адміністрування комп’ютерних мереж та систем, систем керування базами даних, Web-серверів;
 • розробку системного програмного забезпечення та прикладного програмування мовами C++, C#, Java, JavaScript.

Наші випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення.

Телефон для довідок: (0432) 598-379.

 

Корисні посиланняЖурнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

  Новини


 Європейське літо Віталія Баліцького

Середа, 23 вересня 2015, 05:39

Віталій Баліцький - студент 3-го курсу напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія», голова студентського профкому ФІТКІ, активіст Міжнародної студентської організації BEST (Best of European Students of Technology). 

Завдяки BEST цього літа Віталій побував у Данії та Іспанії, де проходили освітні курси на тему: “R&D&I - Ready to Develop your Imagination” та “Miner’s Delight: The Java Scrolls”.

Учасниками літнього курсу були студенти технічних ВНЗ з-понад десяти країн Європи. Навчання тривало по десять днів у найкращих технічних університетах Іспанії (de la Universidad de Valladolid) та Данії (Aalborg University). Лекційний матеріал стосувався вивчення різних методів програмування, особливостей проведення наукових досліджень та їх актульності у сьогоденні. На лабораторних роботах та підчас екскурсій на провідні ІТ-компанії студенти отримували практичні навички та знайомилися з новітніми ІТ-технологіями. 

Крім того, Віталій познайомився з культурою та побутом двох європейських країн, поринув у глибину століть, відвідавши замок та незлічену кількість соборів у Вальядоліді та Саламанці в Іспанії, захоплювався унікальним архітектурним стилем будівель міста Ольборг (Данія), побував у Копенгагені, де бачив знаменитий пам’ятник русалці Г.К.Андерсена.

Віталій Баліцький у Вальядоліді

За ці дві неймовірні подорожі Віталій відкрив для себе Європу по-новому, знайшов велику кількість друзів, отримав купу яскравих емоцій та вражень. Змістовне навчання, приправлене цікаво проведеним дозвіллям, - головні складові курсів BEST! 

Тож не гайте часу і робіть своє життя незабутнім, сповненим дивовижних подій та вражень!

Уже 16 вересня 2015 року відкрився набір на зимові курси BEST. За адресою www.best.eu.org обирайте потрібний курс, напишіть короткого мотиваційного листа та готуйтеся до дивовижних подорожей. Успіхів!

 

Дмитро Кривий на Міжнародній конференції Get inspired fest у Польщі

Середа, 23 вересня 2015, 05:28

7-11 вересня 2015 року студент напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Кривий Дмитро відвідав Міжнародну конференцію Get inspired fest у Польщі

Там Дмитро мав чудову можливість побувати на бізнес-тренінгах від успішних стартаперів та провідних фахівців ІТ-шників. У конференції взяли участь понад 100 учасників з усього світу. Дмитро Кривий пройшов серйозний відбір претендентів і був запрошений до участі в конференції безкоштовно (усі витрати взяла на себе приймаюча сторона).

 Get inspired fest проходила разом з 25th Economic Forum of Young Leaders, що розширило коло заходів та формат зустрічей.

Вражає високий рівень організації конференції. Урочиста вечеря для учасників заходу проходила в міській ратуші.

У рамках конференції та форуму Дмитро відвідав тематичні виставки, бізнес-інкубатор MMC Brainville, фабрику вікон, прослухав цікаві доповіді спікерів, був присутнім на майстер-класах відомих стартаперів. Форум відвідав навіть прем'єр Польщі. 

На тренінгах кожен учасник заходу мав змогу презентувати власний проект, скласти SWOT-аналіз та почути конструктивну критику. Отримані знання Дмитро планує використовувати в процесі впровадження та популяризації своїх винаходів.

Бажаємо нашому талановитому студенту Дмитру Кривому нових креативних ідей, цікавих наукових розробок та гучних перемог на міжнародному рівні!

 

Стажування студента кафедри обчислювальної техніки у Відні

Вівторок, 15 вересня 2015, 18:44

28-31 серпня 2015 року студент напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Кривий Дмитро проходив стажування в австрійській компанії по виготовленню розвиваючих дитячих конструкторів Robo у Відні (Австрія)

Запрошення на зустріч з директором цієї компанії Дмитро отримав у червні цього року на Міжнародній науково-практичній  конференції “Thiele Foundation Summit 2015 San-Francisco” в Сан-Франциско (США), де виступав з доповіддю про свої наукові розробки. 

Під час стажування Дмитро мав цікаві зустрічі з провідними ІТ-фірмами Австрії, відвідав кілька стартап інкубаторів: TalentFlow та Metalab лабораторію, що працює з ІТ-спеціалістами. Лабораторія обладнана сучасними технологіями і має необхідний арсенал (3D принтери, лазерні різаки, ЧПУ фрезери та багато сучасних пристроїв і деталей, необхідних для створення й впровадження сучасних ІТ-проектів).

Дмитро активно співпрацює з американською компанією Texas Instruments, виробником напівпровідникових елементів, мікросхем, електроніки та виробів на їх основі, що розташована у Далласі (штат Техас, США), та безкоштовно отримує звідти сучасну елементну базу для реалізації своїх винаходів.

Бажаємо нашому талановитому студенту Дмитру Кривому нових творчих успіхів і цікавих наукових розробок!

 

Дмитро Кривий став стипендіатом облдержадміністрації та обласної Ради на ІІ півріччя 2015 року

П'ятниця, 17 липня 2015, 11:31

Студент 3 курсу напряму підготовки 6.050102 - «Комп’ютерна інженерія», гр.2КІ-13б, ФІТКІ, ВНТУ Кривий Дмитро Вікторовичза наказом департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації №335 від 14.07.2015р. став стипендіатом облдержадміністрації та обласної Ради на ІІ півріччя 2015 року. 

styp-kryvij.jpgДмитро активно займається науковою роботою. Має новітні розробки на стадії патентування та патент на винахід № 88518 від 09.04.2014р. Неодноразово брав участь у Міжнародних і Всеукраїнських конкурсах, де займав призові місця. Зокрема, Дмитро Кривий має досягнення: Міжнародний конкурс «Infomatrix» – ІІІ місце (Румунія), Всеукраїнський конкурс «Мирний космос» - І місце (м.Київ); Балтійський науково-інженерний конкурс (секція «Техніка») – ІІ місце і головний приз «Кришталева куля» (Росія, м. Санкт - Петербург); «Інтел Техно Україна», секція «Інженерія» – І місце (м. Київ); Всеукраїнський конкурс винахідників, раціоналізаторів (секція «Фізика і технічні науки») – І місце (м. Київ); Всеукраїнський конкурс з інформаційних технологій «Екософт – 2014» – І місце (м. Київ); Всеукраїнський конкурс стартап проектів «ІТ-Евріка! Україна» (м. Одеса), 2015 р. – ІІІ місце; Міжнародна олімпіада Hard & Soft, 2015р. (Румунія) – V місце; перемога у Міжнародному конкурсі Золотий байт (м. Київ); участь у Міжнародній науково-практичній  конференції “Thiele Foundation Summit 2015 San-Francisco” (США).

 

 

Вітаємо Дмитра з почесною стипендією! Бажаємо цікавих ідей, плідної роботи та нових яскравих перемог!

 

Колісніченко Марина стала переможцем XIII Міжнародного конкурсу з Web-дизайну та комп'ютерної графіки

Неділя, 12 липня 2015, 10:27

Підведено підсумки XIII Міжнародного конкурсу з Web-дизайну та комп'ютерної графіки, який проводить факультет інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ.

Переможцем у номінації «Краща 3D-анімація» стала студентка 4-го курсу напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Колесніченко Марина (гр. 1КІ-11б), яка посіла 3 місце. Маринка гарно навчається, є старостою групи, захоплюється програмуванням та 3D-графікою.

web-mkolisnichenko.jpg

Вітаємо Марину Колесніченко з гучною перемогою! Пишаємося її досягненнями!

 

Вітаємо із захистом дисертацій

Понеділок, 06 липня 2015, 19:36

Щиро вітаємо наших молодих науковців, викладачів кафедри обчислювальної техніки з успішними захистами кандидатських дисертацій:

Савицьку Людмилу Анатоліївну (науковий керівник — Лужецький В. А.)
Теплицького Михайла Юхимовича (науковий керівник — Азаров О. Д.)

Найкращих світлих перспектив!

 

 

Студент кафедри обчислювальної техніки Гедз Дмитро проходив навчання на фірмі Autodesk

Четвер, 25 червня 2015, 15:46

22-24 червня 2015 року викладачі факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії професор Романюк О.Н. та доценти Войтко В.В. і Хошаба О.М. пройшли підвищення кваліфікації на американській фірмі Autodesk. Навчання відбувалося в московському офісі фірми Autodesk за програмою підвищення кваліфікації для викладачів навчальних закладів професійної освіти «Ефективне використання хмарних технологій Autodesk в навчальній  і науковій діяльності»

autodesk1.jpg

На навчання також було запрошено студента другого курсу кафедри обчислювальної техніки, багаторазового переможця Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки та 3D-моделювання Гедза Дмитра (гр.2КІ-13б) та студента факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії ВНТУ Досужія Олега (гр.2КН-13б).

autodesk2.jpg

У рамках навчальної програми відбувався конкурс по 3D-моделюванню від компанії Autodesk. Учасники поділялися на групи і створювали 3D-модель заданого об’єкту засобами Fusion, при чому члени команди створювали окремі частини об’єкту та об’єднували їх в цілісну конструкцію через хмарні технології. Приємно відзначити, що команда нашого вишу посіла у змаганнях 1 місце та була нагороджена цінними призами від фірми Autodesk.

По завершенню навчання учасники програми отримали сертифікати фірми Autodesk.

autodesk4.jpg

autodesk3.jpg

Студент другого курсу кафедри обчислювальної Гедз Дмитро (гр.2КІ-13б) отримує сертифікат фірми Autodesk

 

Переможці Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки і веб-дизайну

Неділя, 21 червня 2015, 06:48

17 червня 2015 року у Вінницькому національному технічному університеті відбулося святкове нагородження переможців Міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки і веб-дизайну. Студія з веб-дизайну і комп’ютерної графіки, що працює на факультеті інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії, у 2014 році отримала понад 400 перемог на Міжнародних конкурсів близького та далекого зарубіжжя.

Рожева зала університету (ауд. 222ГНК) була переповнена учасниками та гостями заходу. Серед вихованців студії є студенти нашого університету та школярі, які вивчають у студії основи роботи з графічними редакторами й планують у подальшому продовжити навчання в нашому виші.

Переможців міжнародного рівня привітали ректор ВНТУ професор Грабко Володимир Віталійович, проректор з наукової роботи Павлов Сергій Володимирович, перший проректор з науково-педагогічної роботи по організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення, керівник студії з веб-дизайну і комп’ютерної графіки Романюк Олександр Никифорович та заступник декана ФІТКІ, працівник студії Войтко Вікторія Володимирівна.

Переможцями Міжнародних конкурсів у 2014 році стали 8 студентів кафедри обчислювальної техніки, вихованців студії:

 1. Костянтин Снопов (гр. 1КІ-14сп)
 2. Дмитро Гедз (гр. 2КІ-13б)
 3. Павло Костюк (гр.1КІ-11б)
 4. Кучер Юрій (гр.2КІ-12б)
 5. Бондарець Дмитро (гр.2КІ-12б)
 6. Добровольська Оксана (гр.1КІ-13б)
 7. Тохтунов Андрій (гр.1КІ-14м)
 8. Кривошея Олексій (гр. 1КІ-14сп)

Наші студенти прославляють Україну та рідний виш на світовому рівні. Багато хто з названих переможців став призером кількох престижних конкурсів. Тож студенти отримали цілий букет грамот, дипломів і медалей.

gedz-diplomas 

Ще раз вітаємо наших талановитих студентів та їх наукових керівників з високими досягненнями. Бажаємо їм успіхів, натхнення, нових гучних перемог!

Фотозвіт заходу.

 

Студент кафедри обчислювальної техніки вчився створювати стартап-проекти у Сан-Франциско

Субота, 20 червня 2015, 07:48

Після конкурсу «Топ 10 молодих учених України» студент другого курсу напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Кривий Дмитро отримав запрошення на Міжнародну науково-практичну  конференцію “Thiele Foundation Summit 2015 San-Francisco” (США). Там Дмитро мав змогу повчитися в успішних людей створювати власні стартап-проекти та презентувати свої розробки міжнародним суддям. 

Конференція проходила у червні в Сан-Франциско. Україна вперше брала участь у цьому заході. Ініціаторами поїздки стали організація “Horizon Capital” та фонд “Western NIS enterprise fund”. Саме за їх підтримки 15 молодих вчених з України та Молдови отримали можливість цілий тиждень повчитися в успішних стартаперів світового рівня, завести нові перспективні знайомства, «засвітитися» на ринку ідей, побувати в мальовничому місті Сан-Франциско, відвідати цікаві заходи та музеї, покращити всій рівень англійської, пожити в комфортабельному готелі, політати літаком міжконтинентального класу. І все це - абсолютно безкоштовно! 

Подорож до Америки нашого студента Дмитра Кривого розпочалася 1 червня 2015 року. Група молодих науковців зібралася у Києві. Переночували в готелі і 2 червня з Борисполя полетіли літаком у Франкфурт (Німеччина), де з аеропорту міжконтинентального значення на велетенському чотирьохтурбінному літаку Airbus 320 полетіли в Сан-Франциско. Політ тривав близько 11 годин (відстань – понад 8000 кілометрів). У кріслах літака були влаштовані монітори, USB джерела живлення, тому скучати не доводилося: готувалися до презентації, переглядали бортові камери літака, дивилися фільми. 

2 червня прибули до Сан-Франциско, там поселилися в готелі «Best Western Hotel». На витрати учасникам щоденно видавали по 60 доларів, яких цілком вистачало на власні потреби, вдавалося навіть зекономити.

3 червня знайомилися з містом Сан-Франциско, відвідували екскурсії, відпочивали та готувалися до конференції. 

4 та 5 червня була активна робота на Міжнародних конференціях. Наймасштабніша з них, “Open AIR conference”, вразила ґрунтовністю доповідей та перспективною новизною ідей. Відвідали також музей комп’ютера та прокаталися на залізниці “CalTrain”, яка є досить дорогою, проте комфортабельною: вагони обладнані кондиціонером та зручними двох’ярусними сидіннями.

Популярним транспортом у Сан-Франциско є велосипеди. З ними навіть у потяг можна заходити (там є спеціально обладнані стоянки для велосипедів). По місту велосипедистів також досить багато. Стоянки для велосипедів – повсюду. 

6 та 7 червня наші молоді науковці працювали на конференції “Thiele foundation summit”, на якій доповідали ідеї своїх успішних проектів відомі світові стартапери. Саме тут 7 червня Дмитро Кривий мав можливість демо-спічу - презентував власний проект, який отримав високу оцінку журі серед сотні інших стартап-проектів. Там Дмитро отримав пропозиції співпраці з зарубіжними інвесторами з Австрії.

8 та 9 червня були екскурсійними днями. Наші науковці відвідали офіс Google, Стенфордський університет та гіпермаркет електроніки. 

10 червня група науковців відлетіла додому.

Вітаємо Дмитра Кривого з цікавим досвідом міжнародної інноваційної діяльності. Бажаємо Дмитру успіхів, креативних ідей та нових перемог!

 

Студент кафедри ОТ на олімпіаді HARD & SOFT у Сучаві в Румунії

П'ятниця, 19 червня 2015, 06:17

17-24 травня 2015 року у Сучаві (Румунія) проходила щорічна олімпіада з робототехніки – Тhe 22nd Edition of The International Computers Contest for Students HARD & SOFT Suceava 2015.

Олімпіада проходила у форматі командних змагань. Командам дається абстрактне і творче завдання на ІТ тематику. За 5 днів команда повинна надати професійному журі кінцевий продукт своєї розробки. Використовувати можна і потрібно все: від баз даних, серверних мов програмування, до асемблера мікроконтролерів, паяння транзисторів і свердління дірок в текстоліті. Олімпіада передбачає комплексний підхід до поєднання апаратно-програмного забезпечення у процесі створення власного робототехнічного пристрою.

Наш університет на олімпіаді представляла команда кращих ІТ-шників факультету ІТКІ та факультету КСА, до складу якої якої увійшов студент 2 курсу напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Кривий Дмитро (гр.2КІ-13б).

Офіційна мова Олімпіади - англійська. 

Наша команда успішно впоралася з поставленим завданням, розібралася із сучасною елементною базою й створила діючу модель власного робототехнічного пристрою.

Вивчення елементної бази

Робота над проектом

Команда ВНТУ показала найкращий результат серед команд з України і посіла 5 місце в турнірній таблиці (без урахування двох команд з Німеччини, які змагалися поза конкурсом). 

Команда ВНТУ (зліва направо): Дмитро Кривий, Євгеній Щербіна, Павло Орлик, Павло Денисюк

Вітаємо нашого студента з чудовим результатом!

Бажаємо команді успішного тренування і перемоги в Олімпіаді наступного року!

 

Переможці Міжнародного конкурсу тривимірної графіки та анімації «ПЕРСПЕКТИВА»

Понеділок, 08 червня 2015, 07:51

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу тривимірної графіки та анімації «ПЕРСПЕКТИВА». Конкурс організований фірмою AutodeskВінницьким національним технічним університетом, національним технічним університетом "Харківський політехнічний інститут", Державним університетом Люблінська політехніка (Польща), Новим університетом Лісабона (Португалія).

Серед переможців конкурсу є студенти кафедри обчислювальної техніки:

 • у номінації «Об’єкт»
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 2 місцеКостянтин Снопов (гр. 1 КІ-14сп)
 • у номінації «Графічна сцена»
  • у віковій категорії до 18 років 
   • 2 місцеДмитро Гедз (гр. 2 КІ-14б) 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 1 місцеКостянтин Снопов (гр. 1 КІ-14сп) 
 • у номінації «Візуальні ефекти» 
  • у віковій категорії 19-25 років 
   • 2 місцеСергій Клименко (факультет менеджменту)

Спеціальними дипломами нагороджені:

 • за оригінальність ідеї
  • Костянтин Снопов (гр.1КІ-14сп) - у номінації «Персонаж» 
  • Павло Костюк (гр.1КІ-11б) - у номінації «Персонаж»

Переможці будуть нагороджені дипломами та пам’ятними призами.

Вітаємо студентів кафедри ОТ з черговою гучною перемогою!

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 Наступна > Кінець >>

Сторінка 12 з 18
HotLog StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2018. Кафедра обчислювальної техніки.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".