Головна
RSS

Загальна інформація


koridorot

Кафедру обчислювальної техніки (ОТ) було засновано у 1972 році. Вона здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія».

Ця спеціальність спрямована на:

 • проектування й адміністрування комп’ютерних мереж та систем, систем керування базами даних, Web-серверів;
 • розробку системного програмного забезпечення та прикладного програмування мовами C++, C#, Java, JavaScript.

Наші випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення.

Телефон для довідок: (0432) 598-379.

 

Корисні посиланняЖурнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

  Новини


 Результат четвертого туру Чемпіонату Вінниці з КВК

Вівторок, 17 листопада 2015, 05:19

У чемпіонаті Вінниці з КВК студент кафедри ОТ грає у команді «Проспект Юності» і є її капітаном. Це Микола Каневський – студент напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» (гр.1КІ-15мс).

4 листопада 2015 року у Вінницькому міському палаці мистецтв «Зоря» відбулася гра четвертого туру Чемпіонату Вінниці з КВК. Гра була чудовою, веселою, креативною! У результаті 1 місце посіла команда «Проспект Юності»


Команда КВК «Проспект Юності», Микола Каневський - другий ліворуч

Вітаємо Миколу Каневського з перемогою!

 

Перемога у ХХІ Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Зірковий проект»

П'ятниця, 13 листопада 2015, 05:35

Підведено підсумки ХХІ Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки «Зірковий проект». Два студенти кафедри обчислювальної техніки, напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» отримали дипломи переможців.

Лауреатом 1 ступеня у віковій категорії 19-25 років став Дмитро Бондарець (гр.2КІ-12б).
Лауреатом 2 ступеня у віковій категорії 19-25 років стала Тетяна Салтикова (гр.1КІ-15мс).


Переможна робота лауреата 1 ступеня Бондарця Дмитра

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 

Студенти кафедри обчислювальної техніки на бізнес-фесті «Все наше життя – гра»

Вівторок, 10 листопада 2015, 20:36

24 жовтня 2015 року в Українському домі у Києві відбувся бізнес-фест свободи «Все наше життя – гра», в рамках якого працював майданчик для спілкування й обміну досвідом стартаперів, спрямований на допомогу молодим підприємцям у розвитку їх проектів. 

Захід акумулював три головних напрямки:

 • Start up зону, де представляли кращі стартапи України;
 • арену ідей, де прозвучали історії успіху та були презентовані бізнес-кейси від інвесторів і керівників IT-компаній; 
 • Startup Crash Test, де бажаючі перевіряли свій проект на життєздатність і отримували відверті поради щодо реалізації від досвідчених менторів.

Крім цього, творець культових ігор STAL.KER і Козаки Сергій Григорович провів 4-х годинний тренінг з розвитку ІТ-компаній.

Для презентації на бізнес-фесті серед успішних проектів було відібрано проект "CClipse" кафедри обчислювальної техніки напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Дмитра Кривого (гр.2КІ-13б) та Тетяни Салтикової (гр.1КІ-15мс). 

"CClipse" – це комплекс пристроїв, спрямованих на підвищення ефективності лікування та забезпечення комфорту хворих людей і на пришвидшення процесу їх реабілітації. Для розробки проекту використано сучасну елементну базу. Більшість пристроїв мають робочі прототипи. 

Проект отримав схвальні відгуки та цінні поради. 

Бажаємо нашим винахідникам подальших успіхів та нових креативних ідей!

 

Гучна перемога в Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки від американської фірми Autodesk

Вівторок, 10 листопада 2015, 06:09

Студентка кафедри обчислювальної техніки Марина Колесніченко стала переможцем Міжнародного конкурсу від американської фірми Autodesk «Надай форму майбутньому! – 2015». На Конкурс приймалися проекти, виконані з застосуванням програмних продуктів Autodesk. «Autodesk, Inc» – американська транснаціональна корпорація, найбільший у світі постачальник програмного забезпечення для промислового і цивільного будівництва, машинобудування, ринку засобів інформації та розваг (Сан-Рафаель, Каліфорнія).

На конкурс «Надай форму майбутньому! – 2015» надійшло понад 400 проектів з різних країн світу. До участі в конкурсі допускалися проекти, виконані авторами віком до 30 років. Тож, такий віковий ценз давав можливість взяти участь у конкурсі досвідченим фахівцям галузі, а тому перемога юних студентів направду є дуже пафосною і значущою.

Для прийняття виваженого рішення була сформована конкурсна комісія з понад 50 експертів. До її складу входили співробітники компанії Autodesk, переможці конкурсу ТОП-викладачів Autodesk, керівництво товариства користувачів Autodesk і професіонали галузі.

2 місце у складній номінації «Web-додаток, що використовує Autodesk View and Data API для інтерактивної візуалізації інженерних 3D-моделей» виборола міжвузівська команда у складі магістрантки ФІТКІ, кафедри обчислювальної техніки ВНТУ Марини Колесніченко (гр.1КС-15м(бак)) та Віталія Бондаренка – студента 5-го курсу Одеського національного політехнічного університету. Науковим керівником проекту є заступник декана ФІТКІ, доцент кафедри програмного забезпечення ВНТУ Войтко В.В. У проекті представлена практична реалізація можливостей Autodesk View and Data API для інтерактивної візуалізації інженерних 3D-моделей. Для цього був створений сайт інтернет-магазину за допомогою (HTML, CSS (LESS, Bootstrap), JS (AngularJS)). На AngularJS було написано директиву для відображення 3D-моделей з каталогу моделей власника магазину. При перегляді товару користувач може переміщувати, змінювати розмір, наближчувати/віддаляти модель, розкласти її на частинки і отримати інформацію про всю модель або тільки про її частинку. Такий функціонал дозволяє розширити можливості сучасних інтернет-магазинів, підвищити деталізацію функції перегляду товару користувачем та забезпечити можливість підбору запчастин для обраного товару. 

Маринка Колесніченко є активісткою студії з веб-дизайну та комп’ютерної графіки ВНТУ. 

 

Магістрантка кафедри ОТ Марина Колесніченко

Пишаємося гучною перемогою нашої студентки!

 

Ця перемога - це визнання високої кваліфікаційної підготовки наших студентів на міжнародному рівні.

 

Грант від Вінницької облдержадміністрації й облради

Понеділок, 02 листопада 2015, 19:50

Конкурс освітніх інноваційних проектів організовують і фінансово забезпечують Вінницькі облдержадміністрація й облрада. Здійснюється він в рамках реалізації Програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти Вінницької області до 2015 року.

Перше місце і сертифікат на отримання гранту у сумі 35 тисяч гривень виграла розробка «Інформаційна технологія практичного опанування апаратних дисциплін комп’ютерної галузі у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації».  


Керівник проекту — доктор технічних наук, професор Олексій Дмитрович Азаров, декан факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

Це уже втретє розробка, керівником якої є професор Азаров, виграє сертифікат обласного конкурсу освітніх інноваційних проектів. Раніш успіху було досягнуто у 2006-му і 2013-му роках. Вітали переможців конкурсу у муздрамтеатрі ім. Садовського.

 

Вступна кампанія принесе новації

Понеділок, 02 листопада 2015, 10:13

Випускники шкіл вступатимуть до вишів за укрупненим переліком спеціальностей і вперше зможуть подати документи на молодшого бакалавра

Цьогорічні одинадцятикласники та їхні батьки дедалі частіше замислюються над вступом до вищих навчальних закладів. Тим паче у 2016 році на абітурієнтів чекає чимало змін. Нещодавно Міністерство освіти і науки затвердило нові Умови прийому до вишів.

Пробне ЗНО  відбудеться 

Найперше, що цікавить випускників, яким чином відбуватимуться державна підсумкова атестація та зовнішнє незалежне оцінювання. Адже ще влітку слідчі органи міліції вилучили в Українського центру оцінювання якості освіти сервери з базою даних. Їх не повернуть до завершення всіх процесуальних дій. Поки що правоохоронці дозволили керівництву центру копіювати інформацію, яка зберігається на вилучених серверах. Тож ЗНО-2016 відбудеться: і пробне, і звичайне.

«Пробне тестування проведемо як  зазвичай, — запевняє «УК» новопризначений директор УЦОЯО Вадим Карандій. — Адже проведення пробного ЗНО забезпечують регіональні центри. Ми ще не можемо назвати точні дати, коли стартуватиме реєстрація. Розробляємо проект наказу. Втім фактично місяці на півтора-два старт кампанії затягнеться у зв’язку з подіями навколо центру та зміною керівника». Конкретні дати початку реєстрації на пробне та звичайне ЗНО Вадим Анатолійович обіцяє озвучити за два тижні.

Майбутні абітурієнти зможуть скласти незалежне тестування з 12 предметів, обравши не більше чотирьох із них. Слід зазначити, що ЗНО і надалі поєднуватиметься з ДПА. Так, державну підсумкову атестацію у формі незалежного тестування проведуть з української мови й на вибір з математики або історії України.

«Планувалося, що ЗНО з іноземної мови буде обов’язковим для всіх і зараховуватиметься як результат державної підсумкової атестації, — розповідає Вадим Карандій. — Але для ДПА недостатньо дати лише письмові відповіді — треба проводити аудіювання, тобто оцінювати додатковий вид мовленнєвої діяльності учня. В Українському центрі поки що немає відповідних напрацювань такого методу оцінювання. Водночас враховуючи обсяги фінансування на наступний рік, прийнято рішення відстрочити впровадження обов’язкового ЗНО з іноземної мови до 2017-го».

Тож ДПА з іноземної залишиться обов’язковою для всіх, однак школи проведуть її самостійно, не у формі ЗНО. Для випускників розроблять системи завдань, подібні до тестів, але з аудіюванням. Такий підхід стане апробацією певних методів зовнішнього незалежного оцінювання.

Тести знову  стануть  однорівневими

ЗНО-2016 проведуть у звичній формі, як і в попередні роки. Використовуватимуть його виключно для вступу до вищих навчальних закладів. Однак тести вже не будуть різнорівневими (базовий і поглиблений) — цьогорічну новацію профільне міністерство скасувало. «Це пов’язано із запитами університетів на відповідні іспити, — пояснює директор Українського центру. — Торік різнорівневі тести формували здебільшого для урізноманітнення іспитів, які можуть використовувати у вишах. На практиці дуже мало університетів  зазначили поглиблений рівень тестів».

Утім виникає запитання: чому під час вступу університети не вимагали в абітурієнтів результати поглибленого рівня ЗНО, принаймні з профільних спеціальностей? Невже навіть провідні виші не бажали відібрати на навчання найрозумніших абітурієнтів? На думку директора центру, причина в іншому. «Загалом тест ЗНО націлений на те, щоб рейтингувати результати абітурієнтів: показати, хто є кращим, а хто — гіршим, — резюмує Вадим Карандій. — І від того, яким тестом ми мірятимемо — поглибленим чи базовим, — рейтинг абітурієнтів не зміниться. Багаторівневі тести ефективніші, коли застосовують критеріальну шкалу оцінювання, коли прагнемо не рейтингувати, а визначити, який обсяг знань має випускник. Для  вступної кампанії достатньо рейтингувати результати ЗНО».

Укрупнення  спеціальностей відчують  магістри

Також Міносвіти затвердило нові Умови прийому до вишів. Тож вступна кампанія передбачає чимало новацій. Зокрема юнаки і дівчата вперше зможуть подати документи на здобуття ступеня молодшого бакалавра, а випускники магістратури — доктора філософії. Водночас влітку востаннє виші набиратимуть студентів за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста й спеціаліста. Відтак згодом у вищій школі залишаться ступені молодшого бакалавра, бакалавра, магістра й доктора філософії.

Університети набиратимуть абітурієнтів за новим Переліком галузей і спеціальностей, затвердженим постановою Кабміну (№266) у квітні та запровадженим з 1 вересня цього року. Тож обираючи майбутню професію, випускники шкіл повинні орієнтуватися на укрупнені спеціальності. «Помітний ефект від цього нововведення буде на рівні магістрів, спеціалістів, молодших спеціалістів і докторів філософії, — пояснює «УК» заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Олег Шаров. — На рівні бакалавра не варто переоцінювати вплив укрупнення спеціальностей. Скажімо, якщо раніше під час вступу на бакалаврат абітурієнт робив вибір з-поміж 150—160 спеціальностей, то тепер обиратиме серед 115. Тому випускникам шкіл та їхнім батькам не слід хвилюватися — жодних труднощів вони не відчують».

Змінюються й правила подачі заяв вступників. Виключно в електронній формі подаватимуть документи  абітурієнти, які бажають здобути ступінь молодшого бакалавра й бакалавра, а також магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування після закінчення одинадцяти класів.

«Це не стосується лише пільговиків. Оскільки такі вступники повинні особисто принести до приймальних комісій вишів відповідні документи, що підтверджують їхні пільги, — уточнює Олег Ігорович. — Можливо, в наступні роки система державних реєстрів стане розвиненішою, і вдасться уникнути й цього. Втім, поки що зареєструвати абітурієнта-пільговика в інший спосіб ми не можемо».

Виші вплинуть на обсяг  держзамовлень

Як і цього року майбутні абітурієнти зможуть подати до 15 заяв, попередньо визначивши їхню пріоритетність. Але подаючи документи на здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра, магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування після закінчення школи можна буде подати документи на п’ять спеціальностей. Далі — відповідно до вказаних пріоритетів — Єдина державна електронна база з питань освіти розподілятиме вступників по вищих навчальних закладах, куди вони зі своїми балами проходять на бюджет. Причому на освітні програми, де немає навчання державним коштом, в електронній формі тепер можна подати необмежену кількість заяв.

Одна з вагомих новацій наступної вступної кампанії — зміна моделі держзамовлення. Тепер на кількість бюджетних місць за тим чи тим фахом впливатиме не лише міністерство, а й вищі навчальні заклади та вступники до них. «Держзамовлення буде дещо плаваючим. Міністерство формуватиме його обсяг загалом по країні, — розповідає заступник директора департаменту. — А вже в межах профільних спеціальностей мінімум і максимум бюджетних місць виші визначатимуть самостійно. Вступників, які здобудуть право навчатися коштом бюджету, розподілятимуть відповідно до своїх пріоритетів у визначених вишами межах. Звісно, певні обмеження будуть, адже жоден заклад не може набрати на навчання необмежену кількість студентів. Скажімо, максимальна кількість майбутніх бюджетників не має перевищувати минулорічне держзамовлення більш ніж на 25%».

Профільне відомство подало Умови прийому на навчання до вишів у 2016 році в Міністерство юстиції — документ повинен отримати державну реєстрацію, після чого він набуде чинності.

АБІТУРІЄНТОВІ НА ЗАМІТКУ

♦ Державна підсумкова атестація — з 5 до 30 травня

♦ Зовнішнє незалежне оцінювання — з 5 травня до 10 липня

♦ Початок прийому заяв і документів у вишах — 11 липня

♦ Завершення прийому документів від вступників, які проходять творчі конкурси, іспити, співбесіди — 20 липня

♦ Проведення творчих конкурсів, іспитів, співбесід — із 21 до 27 липня

♦ Завершення прийому заяв від вступників — 27 липня

♦ Оприлюднення рейтингового списку рекомендованих на місця держзамовлення — 1 серпня 

Джерело Урядовий Кур’єр.

 

 

Перемога в Міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки «Біла акація»

Понеділок, 19 жовтня 2015, 06:00

Студенти Кафедри обчислювальної техніки ВНТУ стали переможцями Міжнародного творчого конкурсу з комп’ютерної графіки «Біла акація», який проводився в Республіці Марій Ел.

Змагання проводилися в кількох номінаціях — з двовимірної і з тривимірної графіки.

Лауреатом 2 ступеня стала Тетяна Салтикова, студентка гр. 1КІ-15мс.

Лауреатом 3 ступеня став Дмитро Гедз, студент гр. 2КІ-13б.

Вітаємо наших студентів з перемогою!

 

Діма Кривий на Фіналі конкурсу "Sikorsky Challenge 2015"

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 05:43

12-16 жовтня 2015 року в Національному технічному університеті України «Київському політехнічному інституті» пройшов Фінал IV Всеукраїнського конкурсу стартапів "Sikorsky Challenge 2015". У фіналі взяли участь 5 команд студентів Факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ. У Конкурсі взяли участь професіонали у сфері інженерії і проектування, аспіранти, наукові співробітники, викладачі (кандидати і доктори наук), які мають інноваційні ідеї та готові проекти, підприємці і стартапери. Тож нашому студенту було непросто змагатися у цьому Конкурсі.

Вітаємо фіналіста конкурсу "Sikorsky Challenge 2015" Дмитра Кривого з перемогою!


Дмитро Кривий на Фіналі конкурсу "Sikorsky Challenge 2015"

Дмитро Кривий отримав подарунковий сертифікат на 20000 грн.


Дмитро Кривий зі своїм проектом «CClipse» отримав приз у 20000 грн.

До речі, молодша сестра Дмитра – Крива Ольга, учениця 7 класу Гаришівської СЗШ, виборола 2 місце у категорії "Робототехніка" на конкурсі Інтел Техно, що проходив у цей же час у КПІ паралельно з Конкурсом "Sikorsky Challenge 2015" та була запрошена презентувати свій проект у США на світовому фіналі. Тож вітаємо Дмитра і його молодшу сестричку з гучними перемогами!

 

Капітан команди КВК. Чемпіонат Вінниці

Четвер, 08 жовтня 2015, 06:38

У кінці вересня та на початку жовтня 2015 р. у Вінницькому міському палаці мистецтв "Зоря" пройшли ігри третього туру Чемпіонату Вінниці з КВК. 28 вересня на сцені міського палацу мистецтв грала команда КВК, капітаном якої є студент кафедри обчислювальної техніки.

Микола Каневський – студент кафедри обчислювальної техніки (гр.1КІ-15мс),  капітан команди КВК «Проспект Юності».

У цій грі команда «Проспект Юності» посіла 1-ше місце!

Вітаємо нашого капітана з чудовою грою! Бажаємо гумору, креативних ідей, позитиву і нових перемог!

 

Переможці Міжнародного літнього бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп'ютерної графіки

Понеділок, 05 жовтня 2015, 05:02

Підведено підсумки Міжнародного літнього бліц-конкурсу з веб-дизайну та комп’ютерної графіки. Серед переможців - 2 студенти Кафедри обчислювальної техніки ВНТУ.

 • Номінація: «Краща 3D-графіка»
  • 3 місце Гедз Дмитро (ФІТКІ, гр.2КІ-13б)
 • Номінація: «Краща 3D-анімація»
  • 2 місце Колесніченко Марина (ФІТКІ, гр.1КС-15м)
 

Перемога на міжнародному конкурсі з комп’ютерної графіки арт-галереї «7Д»

П'ятниця, 25 вересня 2015, 05:05

Підведено підсумки Міжнародного конкурсу з комп’ютерної графіки Міжнародної асоціації професійних художників Арт-Галереї «7Д» «7Я-2015». Дипломантом конкурсу став студент Кафедри обчислювальної техніки Дмитро Бондарець (гр.2КІ-12б).

Вітаємо Дмитра з гучною перемогою!

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 Наступна > Кінець >>

Сторінка 11 з 18
HotLog StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2018. Кафедра обчислювальної техніки.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".