УВАГА!

На кафедрі ОТ з 2019-2020 н.р. впроваджено НОВУ бакалаврську освітню програму

«СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ» у рамках спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»,

прийом 25 осіб на денну форму навчання

Головна
RSS

Загальна інформація


koridorot

Кафедру обчислювальної техніки (ОТ) було засновано у 1972 році. Вона здійснює підготовку фахівців у галузі інформатики та обчислювальної техніки зі спеціальності 123 — «Комп’ютерна інженерія».

Ця спеціальність спрямована на:

 • проектування й адміністрування комп’ютерних мереж та систем, систем керування базами даних, Web-серверів;
 • розробку системного програмного забезпечення та прикладного програмування мовами C++, C#, Java, JavaScript.

Наші випускники працюють програмістами, веб-програмістами, аналітиками, інженерами ЕОМ, адміністраторами, системними програмістами та інтеграторами, а також мають власні компанії, що займаються розробкою комп'ютерних систем та мереж і відповідного програмного забезпечення.

Телефон для довідок:

 

 Корисні посиланняЖурнал "Інформаційні технології та комп'ютерна інженерія" Науково-технічний центр "Аналого-цифрові системи" Науково-технічна конференція підрозділів ВНТУ - ФІТКІ Локальна мережева академія CISCO ВНТУ Конференція «Методи та засоби кодування, захисту й ущільнення інформації» Кафедра ОТ у мережі Facebook

  Новини


 Вступ у ЗВО України: що потрібно знати

Понеділок, 01 липня 2019, 00:00

1

У Міносвіти абітурієнтів закликають не реєструвати електронний кабінет відразу, а почекати пару днів, щоб у системі не було збоїв.

 
В Україні 1 липня розпочалася вступна кампанія до закладів вищої освіти (ЗВО). Із сьогоднішнього дня можна реєструвати електронні кабінети. Початок прийому заяв і документів розпочнеться пізніше.
 
Вступ до вишів-2019: головні дати
 • 1 липня - доступна реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів
 • 1-10 липня - проходять творчі конкурси
 • 10 липня - починається прийом заяв і документів на вступ до вишів
 • 16 липня о 18:00 - закінчується прийом документів для тих, хто вступає на основі співбесід, екзаменів і творчих конкурсів
 • 22 липня о 18:00 - закінчується подача заяв тих, хто вступає тільки за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)
 • 26 липня - публікація рейтингових списків абітурієнтів
 • 31 липня - останній день прийому оригіналів документів
 • 1 серпня о 12-й годині - завершується зарахування на бюджет
 • 30 вересня - завершується зарахування на контракт
Реєстрація електронних кабінетів
 
Для подання заяв на вступ до університету або іншого закладу вищої освіти необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет, у якому будуть видними всі дані, що стосуються вступу.
 
Для реєстрації е-кабінету потрібно вказати адресу електронної пошти, пароль, дані сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, дані документа про повну загальну середню освіту, фотографію.
 
Будь-яку інформацію в кабінеті можна відкоригувати до подання першої заяви. Далі змінити інформацію буде неможливо.
 
Що писати, інструкція:
 • адреса дійсної електронної пошти (вона буде логіном для входу в кабінет)
 • пароль і підтвердження пароля (кількість символів необмежена, але не менше шести)
 • дані сертифіката ЗНО: номер (сім цифр), пін-код (чотири цифри) і рік видачі (пропонується автоматично)
 • дані документа про повну загальну середню освіту: серія (дві літери), номер (вісім цифр), середній бал (абітурієнт обраховує сам за правилами, опублікованими Міносвіти)
Після виконання цих пунктів на зазначену електронну адресу приходить лист активації. Перейшовши за посиланням всередині листа, створення е-кабінету підтверджується.
 
Цього року приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018 і 2019 років з усіх предметів, окрім англійської, французької, німецької та іспанської мов. Сертифікати з іноземних мов приймаються за 2018 і 2019 року.
 
Документи для вступу до вишу
 
Під час виконання вимог до зарахування абітурієнт зобов'язаний надати особисто такі документи:
 • копію документа, що посвідчує особу
 • оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень і додаток до нього
 • оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов'язаних), окрім передбачених законодавством випадків
 • сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання
 • чотири кольорові фотографії розміром 3 х 4 см
 • інші документи, якщо це передбачено правилами прийому закладу вищої освіти
Новини від Корреспондент.net
 

Результати VI студентської виставки курсових проектів

Вівторок, 04 червня 2019, 00:00

У вівторок 4 червня 2019 року на кафедрі обчислювальної техніки ФІТКІ (спеціальність 123 ‘Комп’ютерна інженерія’)  відбулась вже традиційна виставка практичних результатів спеціалізованих курсових проектів з дисципліни 2 курсу ‘Комп`ютерна електроніка’ (керівники – д.т.н., професор Азаров О.Д., к.т.н., доценти Крупельницький Л.В. та Гарнага В.А.). Вперше мали нагоду бути представити спеціалізовані курсові проекти з ‘Архітектури комп’ютерів’  (керівник  к.т.н., доцент  Богомолов С.В.).

Відвідувачі виставки – викладачі, співробітники та студенти усього університету цікавились практичними розробками та голосували за кращі з них шляхом анкетування. Отже, переможці виставки визначались не тільки за технічним рівнем, але й за вмінням  авторів проектів оригінально представити свою ідею та її практичне втілення. Результати виставки за набраними балами - в таблиці, а самі експонати, автори, керівники та відвідувачі – на фото.

Всі учасники виставки отримали нагороди у вигляді наборів електронних компонентів від організатора виставки, завідувача НТЦ «Аналого-цифрові системи» Леоніда Віталійовича Крупельницького.

Студент

 

Назва проекту

Місце

Кацалап А.Ю. Поліфонічний цифровий синтезатор музики   1 KE
Лизогуб Д.В. Широкосмуговий радіочастотний генератор завад 2
Щур Д.С. Система дистанційноговідеоспостереження  2 
Шкуренко А.В. Лазерна охоронна система. Частина 2. Світловий сигналізатор на основі компаратораі  3 
Рудь Л.І. Лазерна охоронна система. Частина 1. Акустичний сигналізатор на основі таймера 3
Чуманов А.О. Прилад для налаштування серводвигунів 3
Майданюк І.Г.

Цифровий вимірювач температури й вологості повітря

Капличний О.С. Багатоканальний підсилювач звуку

Дигодій В.І.

Мостовий інтегральний підсилювач потужності
Лукашук О.О. Еквалайзер
Козяр С.О. Сигналізатор затоплення
Кривуш Я. GSM- cигналізація
Паламарчук М.  Ультразвуковий вимірювач рівня та об’єму рідини 1 AK

 

v0

v01

v02

v03

v04

v05

v06

v07

v08

v09

v1

v3

v4

v5

v6

v7

v8

v9

v10

v11

 Щиро вітаємо учасників і переможців виставки!

 

 

Запрошуємо на вистаку

Середа, 29 травня 2019, 00:00

vi

           

 

Профорієнтаційна поїздка в Бердичів та Кам’янець-Подільський

Вівторок, 26 березня 2019, 00:00

            З метою інформування потенційних вступників на спеціальності факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії 19 та 21 березня 2019 року заступником декана ФІТКІ В.В. Войтко та заступником завідувача кафедри ОТ Л.В. Крупельницьким здійснено агітаційні поїздки в Бердичів та Кам’янець-Подільський. Коледжі цих міст готують молодших бакалаврів комп’ютерних спеціальностей, які можуть поступати на спеціальності ФІТКІ за скороченим терміном навчання.
            Відповідні програми підготовки бакалаврів за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки», 123 «Комп’ютерна інженерія» та 125 «Кібербезпека» цьогоріч розраховані на 2 роки навчання, а за спеціальністю 121 «Програмна інженерія» - на 3 роки. Надалі випускники бакалаврату можуть вступати до магістратури на споріднені спеціальності на загальних умовах.
            Перевагою ФІТКІ для випускників коледжів є те, що останніми роками на кожну зі спеціальностей 121, 122, 123 виділяється 15 бюджетних місць та 10 місць на спеціальність 125.
Під час своїх виступів перед потенційними абітурієнтами факультету Вікторія Володимирівна характеризувала особливості навчання та переваги нашого університету з точки зору сучасного процесу навчання, участі в олімпіадному русі, цікавого дозвілля та облаштованих умов проживання студентів. Леонід Віталійович розказував про особливості вступу за тестуванням, про відмінність між спеціальностями і про перспективу працевлаштування випускників на комп’ютерних фірмах і підриємствах України.
            Корисним досвідом для представників ФІТКІ стало знайство з Центром післяшкільної освіти імені Разумкова м. Бердичів. Цікаво було ознайомитись з різноманітними гуртками центру – комп’ютерним, радіотехнічним, авіамодельним, судномодельним тощо. В процесі спілкування з вихованцями та викладачами центру відбувся обмін інформацією про перспективи навчання технічним професіям Вінницькому національному технічному університеті.
Велика подяка адміністрації ВНТУ за допомогу в організації поїздки.

image001

   image003

   image005

        

 

Олімпіада з системного програмування - 2019

П'ятниця, 22 березня 2019, 00:00

            19 березня на кафедрі ОТ пройшла олімпіада з системного програмування, яка має статус І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади. Розповідає організатор олімпіади Олександр Ткаченко.
Оскільки наша олімпіада має таку високу назву, я вирішив, що і проводити її треба за тим регламентом, за яким проводиться Всеукраїнська олімпіада у Харкові в ХПІ і завдання давати такі, які даються на цій олімпіаді. Отже, учасникам для розв’язання було запропоновано 25 тестових завдань з п’ятьма варіантами відповідей. Одразу хочу зазначити, що завдання були не складні, а дуже складні і вимагали знань не тільки з дисципліни «Системне програмування», або дисциплін програмного циклу. Харків’яни позиціонують свою олімпіаду як олімпіаду не з дисципліни, а з спеціалізації «Системне програмування» і включають питання майже з усіх профільних дисциплін цієї освітньої програми. Стосовно рівня завдань з програмування, то як приклад наведу одне з завдань, де був фрагмент коду ISO C++14 з рядком, в якому оголошувався масив нульового розміру (так!) і один з варіантів відповіді, чи буде помилка компіляції у цьому рядку.
            На запрошення взяти участь у такій, прямо скажемо, не простій олімпіаді, відгукнулися 30 студентів. Переважна більшість – це студенти спеціальності «Комп’ютерна інженерія» другого та третього курсів, але були й студенти з усіх спеціальностей нашого факультету.
            Переміг в олімпіаді, набравши 280 балів з 500 можливих студент групи 1КІ-16б Сергій Сирцов, друге та третє місця, набравши по 240 балів, розділили студент групи 2КІ-17б Андрій Юганов та студент групи 1КІ-16б Геннадій Горбачов. Ще 7 студентів набрали по 220 балів, що також є дуже хорошим результатом.
Всі учасники олімпіади отримають по 10 додаткових балів до свого загального рейтингу, а переможці – додаткові «плюшки» з дисциплін програмного циклу.

img 3636

image001

   

 

        

 

Нагородження д.т.н., професора О.Д. Азарова знаком «За наукові та освітні досягнення»

Вівторок, 05 березня 2019, 00:00

            На Вченій раді ВНТУ 28.02.19 року декану факультету ІТКІ Азарову Олексію Дмитровичу ректор університету д.т.н., професор В.В. Грабко вручив нагрудний знак "За наукові та освітні досягнення" Міністерства науки та освіти України.
            Нагрудним знаком «За наукові та освітні досягнення» (з 2013 р.) нагороджуються наукові і науково-педагогічні працівники, державні службовці за бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, досягнення визначних успіхів у науковій та науково-педагогічній діяльності, науково-методичному забезпеченні вищої освіти, здійсненні аналітично-прогностичної діяльності, визначенні перспектив та напрямів розвитку вищої освіти, розробці програм розвитку вищої освіти, проведенні моніторингу якості освіти, підготовці кадрів вищої кваліфікації; організації та координації наукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи, підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації наукових та науково-педагогічних кадрів.
            Викладачі та студенти кафедри ОТ пишаються таким завзятим, потужним, висококваліфікованим керівником, як Олексій Дмитрович! Нагорода, як кажуть, знайшла свого володаря! Подальших успіхів нашому керівникові та міцного здоров’я!

image001

  image003 

 

        

 

День відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів

Понеділок, 04 березня 2019, 00:00

            27 лютого у середу у ВНТУ відбувся ”День відкритих дверей”, на якому були присутні вінницькі школярі та представники всіх факультетів та спеціальностей університету. На цьому заході представники кафедри ОТ ФІТКІ консультували майбутніх абітурієнтів з приводу вступу на спеціальність 123¬ - ”Комп’ютерна інженерія” та вибору відповідних освітніх програм “Системне програмування” та ”Комп’ютерна інженерія”. Майбутнім абітурієнтам демонструвалися кращі програмні та апаратні розробки студентів, викладачів кафедри та центру «Аналого-цифрові системи».
            Активну участь у організації та проведенні заходу взяли студенти Вадим Сачко, Ельвіра Шевчук та Анастасія Щуровська під керівництвом відповідального за профорієнтаційну на кафедрі ОТ к.т.н., доцента Анатолія Васильовича Снігура.

image001

  image002 

image003

image005

        

 

Краща магістерська робота Д.В. Кривого «Мікрокомп'ютерна система оперативного обміну інформацією в корпоративному середовищі», керівники д.т.н., професор Азаров О.Д. та к.т.н., доцент Крупельницький Л.В.

П'ятниця, 08 лютого 2019, 00:00

          В магістерській кваліфікаційній роботі Дмитра Вікторовича Кривого запропоновано принцип дії, структуру, реалізовано апаратне й програмне забезпечення портативної мікрокомп’ютерної системи оперативного обміну інформацією в корпоративному середовищі.
          Проаналізовано пристрої класу «Wearable devices» - персональні портативні «розумні» браслети та годинники, які схожі за конструкцію до пристрою, що розробляється та мають всі необхідні інтерфейси та сенсори для обміну інформацією. Досліджено структури й принципи функціонування цих пристроїв, виявлено їх переваги й недоліки та запропоновано новий метод взаємодії і спосіб реалізації багатофункціонального пристрою для безпровідного обміну інформацією на ооснові оригінального алгоритму функціонування. До складу розробленого пристрою входять: SOC (System on Chip) контролер nRF51822 з вбудованим радіомодулем та енергоефективним ARM Cortex-M0 ядром, чорно-білий сенсорний дисплей OLED технології, акселерометр, контролер заряду батареї, модулі пам’яті з послідовним інтерфейсом зв’язку.
          Новизна магістерської роботи :
- вдосконалено метод та засоби безпровідного обміну корпоративною інформацією між особами під час безпосередніх професійних контактів;
- вдосконалено спосіб та протокол інтерфейсної взаємодії і синхронізації пристроїв при передаванні персональної інформації.
          В роботі застосовано найсучасніші методи створення пристроїв класу «Embedded devices» та використано новітні засоби розробки, математичного моделювання та програмування таких пристроїв. Додатково для роботи з системою було створено мобільний iOS додаток. Технології, що використані у даній магістерській роботі широко застосовуються у комерційних рішеннях та мають попит на корпоративному ринку, а знання, які отримані в процесі розробки - високо ціняться на ринку праці.
          Особливо слід відзначити Дмитра Кривого та щиро подякувати йому за велику роботу, яку він виконав за п’ять з половиною років навчання в ВНТУ. Дмитро систематично представляв кафедру ОТ, факультет ІТКІ, університет, область, Україну на різноманітних міжнародних виставках, конкурсах, інженерних змаганнях, де неодмінно ставав переможцем чи призером. Отримав більше десятка сертифікатів, засвоїв передові, часто унікальні апаратні і програмні ІТ-технології.

image017

  image018 

image019

         Вітаємо Дмитра Вікторовича Кривого і його керівників з відмінною роботою

та зичимо нових наукових здобутків!

 

Одна з кращих магістерських робіт «Аналого-цифрова система багатоканального опрацювання біомедичних сигналів» - автор Д.В. Куций , керівник доцент кафедри ОТ к.т.н. Л.В. Крупельницький

Четвер, 07 лютого 2019, 00:00

          Магістерська кваліфікаційна робота Дмитра Володимировича Куцого присвячена дослідженню самокаліброваних мікропроцесорних аналого-цифрових (АЦ) систем опрацювання біомедичних сигналів, методів та способів підвищення точності цих систем, вдосконаленню алгоритмів їх самокалібрування. Розглянута багатоканальна система опрацьовує сигнали з аналогових сенсорів та передає їх для подальшої обробки на комп’ютер через Bluetooth інтерфейс.
          В роботі дістали подальшого розвитку методи підвищення точності АЦ-систем для опрацювання біомедичних сигналів за рахунок калібрування статичних та динамічних характеристик їх вимірювальних каналів.
В практичній частині розроблено сучасну 4-канальну апаратно- програмну систему опрацювання біомедичних сигналів SADS-4, в якій реалізовано нові алгоритми самокалібрування. Роздільна здатність АЦ-перетворення – 24 двійкових розрядів (менше 0.5 мкВ на вході), частота дискретизації – до 32 кГц (синхронне опрацювання 4 акустичних сигналів).
          Теоретичні і практичні результати роботи опубліковано в матеріалах міжнародних конференцій та впроваджено при виконанні бюджетної науково-дослідної роботи 58-Д-382 «Дослідження та розробка самокаліброваних аналого-цифрових систем для опрацювання сигналів мікроелектронних біомедичних сенсорів».
Слід відмітити яскраві досягнення Дмитра Куцого під час навчання в бакалавраті та магістратурі – від оригінальних курсових і бакалаврських проектів - до призових місць на міжнародних студентських змаганнях Hard&Soft. Сьогодні Дмитро працює в успішній міжнародній компанії розробників мікропроцесорних систем та планує продовжити наукову співпрацю з кафедрою.

image014

  image015 

image016

         Бажаємо Дмитру та Леоніду Віталійовичу успіхів у розвитку тематики!

 

Магістерська кваліфікаційна робота Рекальде Андраде Хаіро Абелардо «Мікропроцесорна система управління роботизованими протезами» керівник к.т.н., доц. Богомолов С.В.

Середа, 06 лютого 2019, 00:00

          У сучасному світі науково-технічного прогресу, домінуючою течією є конвергенція технологій та наук. Робототехніка є одним з найважливіших напрямів в управлінні, у якому конструктивні елементи поєднуються з засобами управління і штучного інтелекту. Системи робототехніки можуть безпосередньо підкорятися командам оператора, працювати за заздалегідь складеною програмою або керуватися алгоритмами з використанням технології штучного інтелекту.
          Ці підходи дозволяють полегшити або зовсім замінити людську працю на виробництві, при роботі з небезпечними вантажами та шкідливими матеріалами, а також в інших важких або небезпечних для людини умовах, тому актуальність дослідження, виконаного Хаіро Рекальде під керівництвом Сергія Віталійовича складно переоцінити.Перспективною для застосування результатів роботи є сфера протезування опорно-рухового апарата людини, що забезпечує можливість відновлення рухомості людини. Система базується на застосуванні нового підходу щодо керування робототехнічним апаратом на основі мікроконтролерів, із використанням єдиної програмно-апаратної бази та її компонентів. Діюча експериментальна модель системи виготовлена за допомогою 3D принтера, керується голосовими командами від Android-програми через Bluetooth-з’єднання Сьогодні мікропроцесорна система може бути цікавою для забезпечення потреб армії, поліції, МНС, муніципальних служб, медичного застосування.

image012

  image013 

         Бажаємо нашому успішному магістру та його керівнику успіхів у продовженні досліджень !

 

Робота Андрія Ковальчука «Мережева система перевірки знань з аналітичною обробкою результатів» (керівник к.т.н., доцент Захарченко С.М.) - одна з кращих магістерських робіт що захищались в цьому році.

Вівторок, 05 лютого 2019, 00:00

          Використання комп’ютерного тестування є сучасним трендом технологій перевірки знань. З іншого боку якість перевірки визначається якістю тестової бази запитань. Роботу присвячено вдосконаленню системи комп’ютерного тестування знань за рахунок інтелектуальної обробки результатів, що дозволить автоматизувати процес знаходження неадекватних або скомпроментованих питань в тестовій базі. Особливістю системи є те, що за наявності ознак некоректності питання в процесі сесії тестування воно автоматично буде вилучено із переліку доступних питань і відправлено викладачу на перевірку.
          Андрій декілька років був президентом студентської організації BEST Vinnytsia, що представлена по всій Європі і вніс чималий вклад в розвиток студентського інженерного руху в ВНТУ.

image010

  image011 

          Вітаємо Андрія та Сергія Михайловича з цікавою розробкою !

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 22
HotLog StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2019. Кафедра обчислювальної техніки.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".