УВАГА!
На кафедрі ОТ в рамках спеціальності 123 "Комп'ютерна інженерія" ведеться прийом
на бакалаврську освітню програму "СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ" - прийом 49 осіб (бюджет 19 осіб),
на бакалаврську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 54 особи (бюджет 19 осіб) випускників шкіл і 37 осіб (бюджет 22 особи) - випускників коледжів

на магістерську освітню програму "КОМП'ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ" - прийом 80 осіб (бюджет 20 осіб).

Головна
RSS

ВРУЧЕННЯ ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ МОЛОДИМ УЧЕНИМ

Wednesday, 17 November 2021 14:10 Обертюх М. Р.

До Всесвітнього дня науки Голова Парламенту України Руслан Стефанчук вручив Премії Верховної Ради України молодим ученим.

Постановою Верховної Ради України від 02 грудня 2020 року №1043-ІХ «Про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2019 рік» присуджено 30 Премій Верховної Ради України 63-м молодим ученим.

Лауреатами Премії Верховної Ради України для молодих учених стали наші колеги — Олександр Васілевський, Сергій Богомолов, Володимир Гарнага та Олександр Кадук за роботу «Методи та засоби відмовостійкого багаторозрядного аналого-цифрового перетворення з ваговою надлишковістю» за наукового консультування доктора технічних наук, професора ФІТКІ, завідувача кафедри обчислювальної техніки, відмінника освіти України, заслуженого працівника освіти України — Азарова Олексія Дмитровича.

Олександр Васілевський, Сергій Богомолов, Олександр Кадук, Володимир Гарнага

Азаров Олексій Дмитрович

Талановитих науковців нагороджено дипломами та нагрудними знаками.

Вітаємо колег з отриманням Премії Верховної Ради України для молодих учених та бажаємо нових наукових досягнень! Колектив ФІТКІ пишається досягненнями своїх колег!

 

У День університету ректор ВНТУ Віктор Біліченко вручив нагороди викладачам і співробітникам

Wednesday, 27 October 2021 01:59 Обертюх М. Р.

Працівники університету відзначені за ініціативність та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Почесною грамотою департаменту гуманітарної політики Вінницької облдержадміністрації нагороджено  к.т.н., доцента нашої кафедри ОТ -  Савицьку Людмилу  Анатоліївну.

img 8584

 

Графік проведення презентації вибіркових дисциплін професійного спрямування для студентів кафедри ОТ

Friday, 08 October 2021 08:49 Обертюх М. Р.

ris ot

 

Вітаємо з ювілеєм !

Wednesday, 06 October 2021 07:41 Обертюх М. Р.

krup foto

7 жовтня виповнюється перших 60 років Леоніду Віталійовичу Крупельницькому, кандидату технічних наук, доценту кафедри обчислювальної техніки ВНТУ! Є нагода навести деякі факти з біографії ювіляра.

Дитинство Леоніда пройшло в Барському районі Вінницької області. Його батько Віталій – солдат-фронтовик, а згодом головний економіст хлібоприймального підприємства, а мати Євгенія – ланкова, потім технік-лаборант. Батьки вкладали в сина свою любов, розвивали природні здібності. Леонід закінчив Войнашівську середню політехнічну школу з золотою медаллю. Тричі був переможцем обласних і республіканської олімпіад з математики та фізики. Закінчив заочну фізико-математичну школу при факультеті кібернетики Київського державного університета імені Т.Г. Шевченка.

Леонід захоплювався фізикою, радіо та конструюванням моделей ракет. Тож коли в Вінницькому політехнічному інституті відкрилась нова спеціальність «Конструювання та виробництво радіоапаратури» - поступив в 1979 році на радіотехнічний факультет, який закінчив з червоним дипломом. Під час навчання займався наукою і жив насиченим студентським життям. Був переможцем Всесоюзного студентського конкурсу наукових робіт з програмування в Єревані з роботою «Оптимізація функцій багатьох змінних методом випадкового пошуку з послідовними звуженнями границь невизначеності». В студентському будівельному загоні працював на далекосхідному Сахаліні. Виступав в студентському театрі естрадних мініатюр «Мікрофон» та був одним із засновників і сценаристом одного з перших політклубів «Аргумент», де й познайомився зі своєю майбутньою дружиною – Іриною. Службу в армії закінчив офіцером запасу.

Наприкінці свого навчання в інституті познайомився з видатним науковцем - Олексієм Петровичем Стаховим і його учнем – Олексієм Дмитровичем Азаровим, з їх ідеями застосування кодів Фібоначчі і «золотої пропорції» в аналого-цифрових перетворювачах. За їх рекомендацією почав з 1984 року працювати інженером-конструктором в відділі обчислювальних систем СКТБ «Модуль» ВПІ саме над цією тематикою. Молодий колектив науковців і розробників, які зібрали тоді начальник відділу В’ячеслав Іванович Моісеєв та завідувач сектором Віктор Ярославович Стейскал на довгі 30 років став підтримкою Леоніду Віталійовичу в його багатогранній інженерній діяльності. Як схемотехнік, розробив аналогові швидкодіючі високоточні пристрої, реалізував їх в гібридних мікросхемах перетворювачів код-струм, підсилювачів струму, пристроїв вибірки-зберігання, термостатованих джерел опорної напруги, тощо. Як системотехнік запропонував десятки оригінальних рішень для АЦП та ЦАП, що самокоригуються та систем на їх основі. Знаковими стали такі розробки як: перший в СРСР мікропроцесорний 18-розрядний самокоригований САЦП-МК3, швидкодіючі АЦ-перетворювачі спеціального призначення САЦП-015, багатоканальні 24-розрядні перетворювачі аналогових сигналів ПАСМ-128 для сейсморозвідки, аналізатори параметрів звукових трактів АПЗТ, аналого-цифрові системи акустичної локації з фазованими решітками тощо.

Кандидатську дисертацію «Аналогові пристрої АЦП, що самокоригуються, для систем опрацювання низькочастотних сигналів» Л.В.Крупельницький захистив в 1994 році під керівницвом О.Д.Азарова, ставши першим його захищеним аспірантом. Творчий зв’язок з науковим керівником підтримувався всі роки праці в СКТБ, під час роботи за сумісництвом на кафедрі ОТ з 1994 по 2013 роки, після переходу на кафедру.

В середині 1990-років постала проблема виживання колективів-розробників, які залишились без підтримки оборонної тематики та повинні бути конкурувати з закордонною елементною базою й високотехнологічним обладнанням. В цей час Л.В.Крупельницький, як керівник науково-технічного сектора з 20-ти розробників, разом з начальником відділу В.Я.Стейскалом розпочинають розробки в новій, технічно насиченій галузі телерадіомовлення. Тут згодилась радіотехнічна освіта, досвід попередньої колективної роботи над складною тематикою. Розпочали з високоточних вимірювань параметрів каналів і трактів звукового мовлення, згодом підключились розробки цифрових телефонних інтерфейсів, супутникових систем точного часу, матричних відео аудіо комутаторів, багатоканальних автоматичних регуляторів рівня звукових сигналів для кабельного телебачення, комп’ютерних моніторингових і рекламних систем. Як головний конструктор-системотехнік Леонід Віталійович разом з колегами створюють унікальні для України аналого-цифрові системи.
Серед них - 5-канальні системи заміни зарубіжної реклами для кабельного ТБ «Аллігатор-5+» (краща вітчизна розробка у сфері кабельного, супутникового ТВ та широкосмугових послуг – виставка EEBC-2005), система офіційного телерадіомоніторингу для багатоканального приймання, запису, зберігання та автоматизованого аналізу змісту телерадіопрограм (моніторинговий центр Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення). Ці та інші розробки для телерадіомовлення описані в Каталозі розробок НТЦ «Аналого-цифрові системи" 
http://ot.vntu.edu.ua/images/documents/katalogazs-ukr.pdf

Після переходу на постійну роботу на кафедру Л.В. Крупельницький продовжує свою науково-технічну діяльність. Він був науковим керівником і відповідальним виконавцем 15 госпдоговірних та трьох великих бюджетних НДР з 2015 по 2020 роки. Відповідальний виконавець грантової тематики Вінницької ОДА в 2017 і 2018 роках.

         Л.В.Крупельницький є автором близько 150 наукових праць. З них – 2 монографії, 4 публікації в БД Scopus, біля 30-ти наукових статей , 45 патентів, навчальні посібники, тези наукових конференцій тощо. В процесі впровадження вимірювально-інформаційних систем підготовлено відповідні Методики метрологічної атестації 5 різновидів систем, за якими отримано Державні свідоцтва метрологічної атестації, розроблено і зареєстровано 2 Технічні умови України.

         В 2016-2020 роках Л.В. Крупельницький був заступником завідувача кафедри ОТ з організаційної роботи. Були розроблені нові освітньо-професійні програми і навчальні плани підготовки бакалаврів за освітніми програмами «Комп’ютерна інженерія» та «Системне програмування», підготовки магістрів та докторів філософії за освітньою програмою «Комп’ютерна інженерія» спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Готував матеріалів для їх впровадження й акредитації. Сформував сертифікатні програми з вибіркових дисциплін кафедри. Значно виросла і модернізувалась лабораторна база. Зміцнився кадровий склад кафедри.

         Студентам Леонід Віталійович цьогоріч викладає дисципліни «Вступ до фаху», «Комп’ютерна електроніка», «Електроніка комп’ютерних систем», «Цифрова обробка сигналів», «Перетворювачі форми інформації з ваговою надлишковістю», «Аналого-цифрові системи». Лекції, лабораторні роботи, курсові і дипломні проекти під керівництвом викладача поєднують широкі професійні знання, досвід розробника, менеджера, людяність і оптимізм.


Наш ювіляр щиро любить життя, його підтримує сім’я, радує маленька онучка Софія Віталіївна. То ж побажаємо і ми здоров’я, оптимізму, нових сподівань і звершень!

 

Нагорода завідувача кафедри ОТ Азарова Олексія Дмитровича

Wednesday, 04 August 2021 13:08 Обертюх М. Р.

Завідувач кафедри «Обчислювальної техніки» д.т.н. проф. Азаров Олексій Дмитрович нагороджений почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом»

20210802 140544

 

Акредитація аспірантури – вперше в історії кафедри

Monday, 26 July 2021 07:14 Обертюх М. Р.

У цьому році на кафедрі ОТ вперше проводилася акредитація освітньо-наукової програми (ОНП) підготовки докторів філософії (PhD) на третьому рівні освіти зі спеціальністі 123 – «Комп’ютерна інженерія».

Гарантом цієї ОНП є д.т.н. проф. Азаров О.Д. Для підготовки акредитаційних матеріалів на кафедрі було створено робочу групу, яку очолив к.т.н. доц. Захарченко С.М. Під час підготовки до акредитації було підготовлено звіт самооцінювання, що підтверджував високу якість підготовки аспірантів. Найбільшу частину матеріалів розробив доц. Захарченко С.М., йому допомагали деякі провідні викладачі кафедри. 17 та 18 червня в режимі відеоконференції проходила активна фаза акредитації ОНП під керівництвом комісії у складі трьох експертів Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). За підсумками цієї зустрічі комісія зробила такі висновки:

-    Головний висновок експертів - ОП загалом відповідає критеріям акредитації, а освітній процес відбувається відповідно до нормативних документів університету та здійснюється якісно в комфортних для здобувачів вищої освіти та викладачів умовах.

-    Експерти відзначили високу компетентність, фаховість та досвідченість науково-педагогічних працівників, які реалізують ОНП, залучення роботодавців до регулярного оновлення матеріально-технічної бази, наявність потужної нормативної бази, що визначає чіткі і зрозумілі правила і процедури, які регулюють права та обов‘язки всіх учасників освітнього процесу. Аспірантам створено зручні умови для прозорого вільного вибору дисциплін та формування індивідуальної освітньої траєкторії.

-    Експерти звернули увагу на активну участь науково-педагогічних працівників та аспірантів у регіональних, національних і міжнародних конференціях, форумах, семінарах. Позитивними практиками експертна група вважає видання власного наукового журналу рівня В, тематика якого відповідає тематиці дисертаційних робіт здобувачів, та співпрацю з компанією Cisсo для залучення аспірантів до наукових досліджень в галузі мережевих технологій. Наявність спеціалізованих наукових лабораторій, участь аспірантів у держбюджетних та госпдоговірних тематиках, тісний зв’язок з виробництвом при проведенні наукових досліджень створюють чудові умови для формування молодих науковців.

-    Експерти відзначили, що за даною ОП багато років функціонують наукові школи, які відомі як в Україні так і за її межами, сформована культура студентства рівня доктору філософії, протягом тривалого часу регулярно захищались кандидатські дисертації, а випускники аспірантури працюють як у закладах освіти так і в багатьох вітчизняних компаніях.

-    На думку експертів OНП є унікальною і спрямована на формування особистості фахівця вищої кваліфікації, здатного проводити наукові дослідження з урахуванням останніх тенденцій розвитку у галузі комп’ютерної інженерії. ОНП забезпечує підготовку кадрів, які проводять ґрунтовні наукові дослідження в галузі аналого-цифрової техніки та систем перетворення форми інформації, технологій надлишкового кодування та систем паралельної обробки інформації, технологій передавання та моніторингу потоків даних в комп’ютерних мережах.

-    Переважна більшість недоліків, вважають експерти, не є системними та не впливає на якість реалізації освітнього процесу за ОП. За результатами акредитаційної експертизи рішенням експертної групи є акредитація.

Анонс підготували зав. каф. ОТ Азаров О.Д. та доц. Захарченко С.М.

 

Кросплатформенна система вибору ІТ-спеціальностей ФІТКІ – бакалаврська робота Василевича Олександра зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія»

Sunday, 25 July 2021 18:42 Обертюх М. Р.

Одна з кращих бакалаврських робіт цього року виконана студентом групи 1КІ-19мс Олександром Василевичем під керівництвом доцента кафедри обчислювальної техніки Леоніда Крупельницького. Інформаційно-пошукова система складається з серверної, клієнтської частин сайту, бази даних та засобів підтримки різних апаратних платформ і операційних систем. Робота розпочалася ще минулого року з розробки технічного завдання, затвердженого завідувачем кафедри ОТ професором О.Д. Азаровим, обговорювалась на Вченій раді факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії. Всі кафедри ФІТКІ та керівництво факультету надали текстову інформацію, URL-посилання щодо характеристики спеціальностей та дані щодо розподілу ліцензійних обсягів і результатів вступу попереднього року, типові запитання та відповіді на них.

Наразі сайт системи розміщений за адресою https://vstup-vntu.vercel.app/ ,
а посилання на нього – на титульних сторінках сайтів факультету
https://initki.vntu.edu.ua/ та кафедри ОТ   http://ot.vntu.edu.ua/ . Завантаження сайту та перехід між його сторінками організовано за сучасними технологіями, що підтримуються усіма стаціонарними й мобільними платформами в операційних системах Android, IOS або WindowsPhone.

Скріншоти, що додаються ілюструють для прикладу наповнення сторінок сайту для вступу на бакалаврат освітньої програми «Комп’ютерна інженерія». Сучасний мінімалістський дизайн інтуїтивно сприймається абітурієнтами бакалаврату та магістратури, на допомогу яким і зорієнтована система. Пошук професії за ключовими словами в процесі розробки, буде реалізований на основі аналізу освітніх програм і навчальних дисциплін спеціальностей. Наповнення відповідних сторінок сайту доступно відповідальним за профорієнтаційну роботу на кафедрах.

            Бажаємо розробнику та його керівнику подальшого успішного розвитку системи!

 

Результати VII щорічної студентської виставки спеціалізованих курсових проектів

Thursday, 01 July 2021 14:29 Обертюх М. Р.

У весняному семестрі 2021 р. студенти 2 курсу спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» виконували курсові проекти з дисциплін «Комп’ютерна електроніка (групи 1,2КІ-19б) та Електроніка комп’ютерних систем (група 1СП-19б. Курс лекцій цього семестру читав д.т.н., професор Азаров О.Д , а спеціалізованими курсовими проектами керував к.т.н., доцент Крупельницький Л.В..

На відміну від типових курсових, спеціалізовані проекти передбачають генерування власної ідеї, розробку оригінального технічного завдання огляд і аналіз джерел інформації, порівняння з аналогами, обґрунтування технічної ідеї, структурної та функціональної схем, вибір елементної бази, розробку схеми електричної принципової, переліку елементів. Спеціалізовані проекти втілювались в макети електронних пристроїв, які виготовляли та досліджували студенти. Неоцінимий інженерний досвід і віру в свої сили отримали автори проектів, які не зважаючи на дистанційну форму навчання, змогли реалізувати свої задумки. Деякі студенти запропонували свою ідею та розробили технічне завдання ще на 1 курсі з дисципліни «Вступ до фаху», мають змогу вдосконалити свій пристрій в рамках курсового проектування на 3 курсі з дисциплін «Архітектура комп’ютерів» та «Організація й функціонування комп’ютерів». Як показує досвід попередніх років, - бакалаврські проекти на 4 курсі в багатьох випадках також продовжують і розвивають ідеї цього курсового проектування.

Цього року, на відміну від попередніх років, демонстрація своїх пристроїв відбувалась в on-lineрежимі, оцінювалась студентами всіх груп курсу й їх викладачами. Рекордною є загальна кількість виконаних проектів – їх 30, тематика й матеріали проекту та отримані бали представлено в таблиці. Файли опису та відео роботи першої частини виготовлених і налагоджених макетів пристроїв розміщено в таблиці, вони є в відкриті всім для перегляду за посиланням. Самі проекти розміщено по рейтингу, у відповідності до набраних балів, з урахуванням складності та ступеню готовності пристроїв та часу представлення пояснювальної записки.

Місце

Студент

 

Назва проекту Відео, фото демонстрація макету Бали
1 Водолазська
Дар’я
Прилад для оцінювання якості води https://drive.google.com/file/d/1idzq8Ug00FdXPSiDMeCXqNAt8ssTmhDm/view
опис пристрою Водолазська.docx
98
2 Фурман Максим Пристрій для проекції світлових сигналів на скло окулярів https://drive.google.com/file/d/1ADhOQZCWP0nxxGzlzOoYlTLcqXwUXgp3/view 98
3 Драченко Влад Оптоелектронний вимірювач кисню в крові https://drive.google.com/file/d/1P1CNluO61pgUM2Py8hX5piszIslzZHNR/view 98
4 Велянський Сергій Прилад для вимірювання метеорологічних показників https://docs.google.com/document/d/1sjtfoew8pN4vi8eKeTG9zz7i__uUoFKS6ZI-2CHpUMg/edit?usp=sharing 96
5 Качур Петро Система автополиву на базі сенсора вологості грунту https://docs.google.com/document/d/1N7aAqSdVnAzucDGtYtchV-Zzi-OKl5PGvB4SkwARrpY/edit?usp=sharing 95
6 Морозов Ігор Кольорова LED-лампа з дистанційним керуванням https://drive.google.com/file/d/16gCD9VfRfrBr9bkHVgRfFd6nF1wc8rzc/view?usp=sharing 95
7 Поляруш Нікіта Безконтактний електронний музичний синтезатор «Терменвокс» https://drive.google.com/file/d/1RQiAjZ_DQLK4lbj7tHeEmdl3wdfr597T/view?usp=sharing 95
8 Черній Дмитро Універсальний пристрій охолодження напоїв https://docs.google.com/document/d/15WMNooEXar0Q9vzFwALMnQgH14hwV88Gv4s0enD9Tu0/edit?usp=sharing 95
9 Підгорний
Максим
Прилад для пошуку металевих предметів https://drive.google.com/file/d/1ekVzXyK-Lm1ZXwpPHWI2-IXOfLjLsXA2/view 94
10 Форостяна Яна Охолоджувач напоїв з регулятором температури https://drive.google.com/file/d/1XHPEmFt55-RwH5OwEZL84K_-wKjYYmuf/view 93
11 Хавруцький
Богдан
Електромагнітний прискорювач https://drive.google.com/file/d/11fgkqq03gH8_Udi9TsMLSpwTNnKzA6qS/view 93
12 Поліщук Вадим Індикатор гучності з підсилювачем https://06393750435149108392.googlegroups.com/attach/e80120e78be6/VID_127070518_083432_721(0).mp4?part=0.1&view=1&vt=ANaJVrG6nWBz_d7ZEawpYhYzwF_UHFqaA51G0ZOP9QnwR7eePdy1rXwyvVKKVd30eoEp-REhQscHLDymf0qymWZMXPcCC-af1ktD0onATzw-CbQCSlx-z80 93
13 Суслова Єва Світломузична світлодіодна індикація звукових сигналів https://docs.google.com/document/d/132ZX0t6aQ5A5TiUs46BLGpwtJTA_hgLofw4jm7U-A64/edit?usp=sharing 93
14 Хорошун Влад Макет для демонстрації та вивчення комп’ютерної логіки https://docs.google.com/document/d/1eb7dwEEW47V62w4ZewUOSJQQakqWnk0vtPGZaFKVOJU/edit?usp=sharing 92
15 Куклій
Данило
Безконтактний тахометр https://drive.google.com/file/d/12EYb8-npoUgYuHwG4EZ19TCFz7YruZen/view?usp=sharing 90
16-30 Бондар Валентин Портативний електронний годинник з LED-дисплеєм
Канарський Богдан Електронний замок RFID
Коптєв Іван Фонова LED – підсвітка монітора
Стасюк Євгеній Світловий ефект «Пульсуюча зірка»
Канарський Богдан Електронний замок RFID
Сварчевський Іван GSM сигналізація на Arduino nano з сенсором температури
Животівський Володимир/Лисий Максим Система підготовки та зчитування кодованих послідовностей вібросигналів
Загородній Денис/ Дорфман Аліна Засоби кодового доступу до об’єктів
Мельник Ілля Охоронна сигналізація з використанням інфрачервоного сенсора
Мушинський Вадим Вимірювач ємності конденсаторів
Радловський Денис Озонатор повітря
Радчук Валентин Підсилювач низькочастотний інтегральний
Запарнюк Максим Фотореле
Лабутін Кирило Bluetooth прилад «Колонка»
Ясько Яків Лазерний дальномір

                                 

1vodolazs 2furman
3drachen 4velyans
5kachur 6morozov
7polyarus 8cherniy
9podgorn 10havruts
11suslova 12forost
13horoshun 14kukliy
15polisch  

                                                                                     

Вітаємо авторів спеціалізованих курсових проектів кафедри ОТ
з практичною реалізацією своїх ідей ! Так тримати!

 

Призери Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Інформатика і кібернетика»

Tuesday, 27 April 2021 13:24 Обертюх М. Р.

У Вінницькому національному технічному університеті 22-23 квітня 2021 року відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт  «Інформатика і кібернетика». У зв’язку з карантинними обмеженнями конкурс пройшов у дистанційному онлайн режимі.

Студент четвертого курсу ФІТКІ з кафедри обчислювальної техніки Лукашук Олександр Олегович (гр. 2КІ-17б) захищав на конкурсі наукову роботу на тему «Широкосмугові двотактні підсилювачі постійного струму на базі високо лінійних відбивачів струму». Олександр Лукашук став переможцем конкурсу, отримавши Диплом І ступеня! Науковий керівник – д.т.н., професор, завідувач кафедри обчислювальної техніки Азаров Олексій Дмитрович.

50 2 12 02 2021

Переможець конкурсу Олександр Лукашук

50 3 12 02 2021

науковий керівник проф. Олексій Азаров

 

Ознайомлення студентів 1 курсу з вибірковими дисциплінами та сертифікатними програмами кафедри ОТ

Friday, 12 March 2021 12:48 Обертюх М. Р.

Кафедра обчислювальної техніки в понеділок, 15 березня о 10:00 проводить відеозустріч https://meet.google.com/tkt-baju-zqw зі студентами 1 курсу бакалаврату по ознайомленню з вибірковими дисциплінами на 2 і 3 курс навчання.

Для комплексної підготовки бакалаврів вибіркові дисципліни згруповані в сертифікатні програми (таблиці 1, 2), повний цикл вивчення яких підтверджується відповідними сертифікатом кафедри, що додаватиметься до диплому бакалавра.

Групам 1КІ-20б та 2КІ-20б в таблиці 1 пропонуються сертифікатні програми КІ-1 "Комп'ютерні системи" та КІ-2 "Комп'ютерні технології". Групам 1СП-20б та 2СП-20б в таблиці 2 - сертифікатні програми СП-1 "Системні програмно-апаратні засоби" та СП-2 "Технології системного проектування".

Силабуси всіх доступних для вибору дисциплін розміщені на JetIQ сайті кафедри ОТ за посиланням: https://iq.vntu.edu.ua/departs/index.php?id=233&mode=syllabus&spec_num=123

Таблиця 1 Сертифікатні програми ОП «Комп’ютерна інженерія» на 2 і 3 курс

Назва дисципліни за навчальним планом

Сертифікатна програма бакалаврату

КІ-1

«Комп’ютерні системи»

Сертифікатна програма бакалаврату

КІ-2

«Комп’ютерні технології»

Кількість кредитів

ECTS

Семестр Викладачі
2 КУРС
Дисципліна 1 Об'єктно-орієнтоване програмування Візуальне програмування 5,0 3

Черняк О.І.

Семеренко В.П.

Дисципліна 2 Теорія ймовірності та математична статистика Інтелектуальний аналіз даних 5,0 4

Кирилащук С. А.

Савицька Л.А.

3 КУРС
Дисципліна 3 Кодування та захист інформації у комп'ютерних системах Технології захисту інформації 5,0 5 Колесник І.С.
Дисципліна 4 Спеціалізовані операційні системи Проектування додатків для мобільних пристроїв 5,0 5 Муращенко О.Г.
Дисципліна 5 Цифрова обробка сигналів Комп'ютерна обробка зображень і звуку 5,0 6

Крупельницький Л.В.

Очкуров М.А.

Дисципліна 6 Аналогові та аналого-цифрові пристрої Комп'ютерні мультимедійні системи 5,0 6

Васілевський О. М.

Тарновський М. Г.

Таблиця 2 Сертифікатні програми ОП «Системне програмування» на 2 і 3 курс

Назва дисципліни за навчальним планом

Сертифікатна програма бакалаврату

СП-1

«Системні програмно-апаратні засоби»

Сертифікатна програма бакалаврату

СП-2

«Технології системного проектування»

Кількість кредитів

ECTS

Семестр Викладачі
2 КУРС
Дисципліна 1 Об'єктно-орієнтоване програмування Проектування інтерфейсу користувача 5,0 3

Ткаченко О.М.

Семеренко В.П.

Дисципліна 2 Чисельні методи в інформатиці Обробка експериментальних даних 5,0 4

Кирилащук С. А.

Савицька Л.А.

3 КУРС
Дисципліна 3 Теорія інформації й кодування Захист програмного забезпечення 5,0 5

Кирилащук С. А.

Савицька Л.А.

Дисципліна 4 Спеціалізовані операційні системи Проектування додатків для мобільних пристроїв 5,0 5 Муращенко О.Г.
Дисципліна 5 Цифрова обробка аудіо і відео інформації Обробка мультимедійних даних 5,0 6

Крупельницький Л.В.

Очкуров М.А.

Дисципліна 6 Аналого-цифрова техніка Периферійні пристрої комп'ютерів 5,0 6

Васілевський О.М.

Богомолов С.В.

 

Ознайомлення студентів 3 курсу з вибірковими дисциплінами та сертифікатними програмами кафедри ОТ

Friday, 12 March 2021 12:44 Обертюх М. Р.

Кафедра обчислювальної техніки в понеділок, 15 березня в 11:00 проводить відеозустріч https://meet.google.com/agi-roac-fox зі студентами 3 курсу бакалаврату по ознайомленню з вибірковими дисциплінами 4 курсу навчання.

Для комплексної підготовки бакалаврів вибіркові дисципліни згруповані в сертифікатні програми (таблиця 3), повний цикл вивчення яких підтверджується відповідними сертифікатом кафедри, що додаватиметься до диплому бакалавра.

Групам 1КІ-18б та 2КІ-18б в таблиці 3 пропонуються сертифікатні програми КІ-3 "Інженерія комп'ютерних систем" та КІ-4 "Інтегровані комп'ютерні технології", групі 1КІ-20МС – в таблиці 4.

Силабуси всіх доступних для вибору дисциплін розміщені на JetIQ сайті кафедри ОТ за посиланням: https://iq.vntu.edu.ua/departs/index.php?id=233&mode=syllabus&spec_num=123

Таблиця 3 Сертифікатні програми ОП «Комп’ютерна інженерія» на 4 курс за повним терміном навчання

Назва дисципліни за навчальним планом

Сертифікатна програма бакалаврату

КІ-3

«Інженерія комп'ютерних систем»

Сертифікатна програма бакалаврату

КІ-4

«Інтегровані комп'ютерні технології»

Кількість кредитів

ECTS
( 3-5)

Семестр Викладачі
4 КУРС
Дисципліна 8 Web-програмування Хмарні технології 3,0 7 Войцеховська О.В.
Дисципліна 9 Технології проектування комп'ютерних систем Управління ІТ-проектами 5,0 7

Богомолов С.В.

Снігур А. В.

Дисципліна 10 Мережні операційні системи Комп'ютерні мультимедійні системи 3,0 7 Тарновський М.Г.
Дисципліна 11 Паралельні та розподілені обчислення Багатоядерне програмування 3,0 7 Семеренко В.П.
Дисципліна 12 Шаблони проектування програмного забезпечення Рефакторинг та оптимізація програмних продуктів 3,0 8

Войцеховська О.В.

Дисципліна 13 Тестування та верифікація програмного забезпечення Діагностика та експлуатація комп’ютерних систем 3,0 8

Муращенко О.Г.

Тарновський М.Г.

Таблиця 4 Сертифікатні програми ОП «Комп’ютерна інженерія» на 2 курс за скороченим терміном навчання

Назва дисципліни за навчальним планом

Сертифікатна програма бакалаврату

КІ-3

«Інженерія комп'ютерних систем»

Сертифікатна програма бакалаврату

КІ-4

«Інтегровані комп'ютерні технології»

Кількість кредитів

ECTS
( 3-5)

Семестр Викладачі
2 КУРС МС
Дисципліна 3 Комп'ютерні системи Комп'ютерні системиу виробництві 3,0 3 Колесник І.С.
Дисципліна 5 Цифрова обробка сигналів Комп'ютерна обробка зображень і звуку 3,0 3

Крупельницький Л.В.

Очкуров М.А.

Дисципліна 7 Аналогові та аналого-цифрові пристрої Аналого-цифрова техніка 3,0 3

Васілевський О.М.

Гарнага В.А

Дисципліна 8 Web-програмування Хмарні технології 3,0 3 Войцеховська О.В.
Дисципліна 9 Технології проектування комп'ютерних систем Управління ІТ-проектами 5,0 3

Богомолов С.В.

Снігур А. В.

Дисципліна 10 Мережні операційні системи Комп'ютерні мультимедійні системи 3,0 3 Тарновський М.Г.
Дисципліна 11 Паралельні та розподілені обчислення Багатоядерне програмування 3,0 3 Семеренко В.П.
Дисципліна 12 Шаблони проектування програмного забезпечення Рефакторинг та оптимізація програмних продуктів 3,0 4

Войцеховська О.В.

Дисципліна 13 Тестування та верифікація програмного забезпечення Діагностика та експлуатація комп’ютерних систем 3,0 4

Муращенко О.Г.

Тарновський М.Г.

             
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 27
StatCounter - Free Web Tracker and Counter
Copyright © 2022. Department of Computer Engineering.
Renzi: "In Italia e Cina riforme, concentrati su futuro".hogan outlet "La Cina e l'Italia hanno lo stesso approccio: stanno hogan outlet facendo riforme strutturali che stanno trasformando imoncler outlet rispettivi Paesi". Lo ha detto il premier Matteo Renzi,moncler outlet intervistato dalla Cctv, la tv cinese, a margine deimoncler outlet lavori del G20 di Hangzhou. "Ci stiamo entrambiwoolrich outlet concentrando sul futuro", ha aggiunto il premier woolrich outlet spiegando di aver affrontato il tema anche peuterey outlet nell'incontro di ieri mattina con il presidentepeuterey outlet cinese Xi Jinping. Renzi ha poi parlato del vertice burberry outlet in corso ad Hangzhou sottolineando che "cade in un burberry outlet momento di grandi opportunità per la comunità mbt outlet internazionale. Molti sono i problemi e le sfide, mbt outlet come la crescita, ma l'Italia e la Cina possono dareair jordan pas cher un messaggio di speranza agli altri colleghi, partendowoolrich outlet dalla loro amicizia". "Questa riforma non woolrich outlet tocca i poteri del capo del governo e non tocca pesi e contrappesi". Appello sinistra dem per sì Referendum. Continuawoolrich outlet il dibattito nel Pd sul referendum. Alla sinistra diwoolrich outlet Renzi non ci sono solo i no di D'Alema o i dubbi di woolrich outlet Bersani, ma arriva anche un deciso appoggio da hogan outlet parte di autorevoli esponenti ex Ds. Il loro appello,hogan outlet pubblicato sulla pagina Facebook 'sinistra per il sì', è stato firmato dalle prime personalità della politica e della società civile favorevoli al referendum hogan outlet costituzionale. Si tratta di una campagna targata sulla continuità storica dell'Ulivo alla quale hanno aderito, tra l'altro, padri nobili come Mario Tronti,doudoune moncler pas cher personalità che finora stavano in componenti diverse. E da figure di governo, come ad esempio il Guardasigilli Andrea Orlando (leader dei 'turchi'). E ildoudoune moncler pas cher governatore del Lazio, Nicola Zingarettidoudoune moncler pas cher (della 'sinistra', ma in autonomia). Condoudoune moncler pas cher questo appello nasce un percorso, si allarga la platea della sinistra Pd con, ad esempio, l'adesione di Edo Ronchi (Federazione dei Verdi). Tra le prime adesioni: Luigi Berlinguer, Franco Cassano, Vannino Chiti, Cesare Damiano, Paola de Micheli, Piero Fassino,doudoune moncler pas cher Anna Finocchiaro, Maurizio Martina, Matteo Orfini, Andrea Orlando, Edo Ronchi, Sergio Staino. "Siamo un benchmark". "Gli Stati Uniti hanno doudoune moncler pas cher valorizzato quanto fattojordan pas cher da noi in questi due anni e mezzo, essere un benchmark, un punto di riferimento è un grande passo in avanti per noi". Lo ha detto Matteo Renzi. piumini moncler outlet "Ma c'è un rischio: non cogliere le disuguaglianze. Bisogna creare le condizioni per una crescita senza differenze e non aver paura del futuro". Cooperazione Italia Cina sulla Salute. Nel dialogo con Xi, Renzi ha toccato soprattutto i temi economici e culturali come legame tra Roma e Pechino.piumini moncler outlet Tra le possibilità di cooperazione, Renzi ha piumini moncler outlet citato, oltre agli scambi economici, anche "lapiumini moncler outlet crescita negli scambi tra studenti" e la piumini moncler outlet "possibile cooperazione in Africa insieme". Penso, ha poi concluso, "alle possibilità di cooperazione nel settore della Salute. Credo che la qualità più piumini moncler outlet importante degli italiani in questo momento sia la grande attenzione verso il cibo, la salute, lo stile di vita".